• Посилання скопійовано

З 28 січня в Україні заборонили виїзд чиновників за кордон під час війни

27 січня Кабінет Міністрів заборонив виїзд чиновників за кордон під час війни без поважних причин. Постанова №69 набрала чинності 28 січня 2023 року

З 28 січня в Україні заборонили виїзд чиновників за кордон під час війни

Нагадаємо, що 23 січня Президент Володимир Зеленський підписав Указ, згідно з яким запроваджуються обмеження на виїзд українських чиновників за кордон. 27 січня його підтримав на своєму засіданні й Уряд.

28 січня Постанова КМУ від 27.01.2023 р. №69 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України" опублікована в "Урядовому курʼєрі" та набрала чинності.

Згідно з нею, у разі введення в Україні воєнного стану мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження:

 • члени Кабінету Міністрів України, перші заступники та заступники міністрів,
 • керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники,
 • Державний секретар Кабінету Міністрів України, його перший заступник та заступники,
 • Керівник Апарату Верховної Ради України, його перший заступник та заступники,
 • державні секретарі міністерств,
 • Керівник Офісу Президента України та його заступники, керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники,
 • Голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники,
 • Голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення,
 • Голова та члени Рахункової палати,
 • Голова та члени Центральної виборчої комісії, голови та члени інших державних колегіальних органів,
 • Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступники,
 • народні депутати України,
 • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники,
 • Голова Національного банку України, його перший заступник та заступники,
 • Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники,
 • голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники,
 • судді Конституційного Суду України, судді, прокурори, керівники інших державних органів та їх заступники,
 • депутати місцевих рад, а також керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування,
 • керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

У виняткових випадках пропуск через державний кордон жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа вищезазначених осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно), під час їх виїзду за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України здійснюватиметься уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Пропуск військовослужбовців через державний кордон під час воєнного стану здійснюватиметься уповноваженими особами Держприкордонслужби на підставі прийнятих Міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу рішень щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони.

Пропуск через державний кордон вищезазначених осіб для лікування за кордоном здійснюється за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.

У разі введення в Україні воєнного стану Голова Державної прикордонної служби може прийняти рішення про дозвіл на перетин державного кордону для осіб, визначених пунктом 2-14 цих Правил, у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»