• Посилання скопійовано

Україна, ЄС та Литва запускають проєкт для українців за кордоном

Під час Міжнародної конференції з відновлення України URC-2024 запустили пілотний проєкт «Create Ukraine», який створює умови для повернення українських фахівців, що нині перебувають за кордоном

Україна, ЄС та Литва запускають проєкт для українців за кордоном

Міністерство економіки України розповідає, що під час Міжнародної конференції з відновлення України URC-2024 запустили пілотний проєкт «Create Ukraine», який створює умови для повернення українських фахівців, що нині перебувають за кордоном. 

У Берліні відбулося підписання відповідного меморандуму між Міністерством економіки, Благодійним фондом Київської школи економіки KSE Foundation та литовською організацію Central Project Management Agency.

У межах проєкту українці, які нині проживають за кордоном, зможуть повернутися і працювати у проєктних командах при українських державних органах. 

«Нині за різними підрахунками, у різних країнах світу перебуває до 6,5 мільйонів вимушених мігрантів з України. Ключове, що я хочу сказати українцям за кордоном: в Україні вас чекають, ви тут потрібні. Ваш досвід, навички, які ви здобули в інших країнах – цінні для нашого майбутнього. Саме тому ми заохочуємо подаватися на програму Create Ukraine. Доєднайтесь до урядової команди, використайте свій досвід для розбудови спроможності нашої країни. Ваша робота впливатиме на життя мільйонів українців у найскладніший час в нашій історії», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Збереження і розвиток людського капіталу є фундаментом роботи KSE Foundation. Багато років ми відзначаємо і надаємо можливості розвитку талановитим українцям через наші ініціативи. Тож надзвичайно впевнені в силі й розумі нашої молоді. Ваші знання важливі для розвитку країни, і Create Ukraine створює умови для імплементації їх безпосередньо в реформуванні держави. Це унікальний шанс зробити реальний внесок в економічні трансформації в умовах війни», – зазначила директорка KSE Foundation Світлана Денисенко.

Проєкт Create Ukraine змодельований за прикладом успішної програми «Create Lithuania», яка реалізується в Литві з 2012 року. Програма дає можливість професіоналам сприяти формуванню майбутнього країни завдяки своїм знанням та ідеям. Участь у програмі беруть фахівці литовського походження з досвідом, набутим на міжнародному рівні. Протягом року учасники програми працюють у публічному секторі  у таких сферах, як диджиталізація, електронне урядування, підвищення конкурентоспроможності, бізнес-середовище та вдосконалення державного управління – особливо у сферах інновацій, сталого розвитку та психічного здоров'я.

«Після того як я повернулась до своєї рідної країни, погодившись взяти  участь у  Create Lithuania, я змогла застосувати свій закордонний досвід у державному секторі та залишилася працювати в Центральному агентстві з управління проєктами. Завдяки участі в українських проєктах я зрозуміла, що така програма, як Create Ukraine, може бути саме тим, що потрібно Україні зараз», – зазначила проєктна менеджерка Центрального агентства з управління проєктами (CPMA, Lithuania), Даля Крапавіцкайте.

Більше прочитати про «Create Ukraine» та подати заявку на участь можна тут.

Пілотний проєкт розроблено в межах III фази програми EU4Youth, що фінансується Європейським Союзом та Міністерством закордонних справ Литовської Республіки.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»