• Посилання скопійовано

30 березня не забудьте перевести годинники на літній час!

Згідно з чинними правилами, перехід на літній час має відбутися в останню неділю березня. Тобто цієї неділі, 30 березня, о 03:00 стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед

30 березня не забудьте перевести годинники на літній час!

Ще 16 липня 2024 року ВРУ прийняла у другому читанні законопроєкт №4201 "Про обчислення часу в Україні", згідно з яким сезонний перехід часу не застосовуватиметься. Але він і досі очікує на підпис Президента. 

Якщо закон так і не буде підписаний, то відповідно до Постанови КМУ від 13.05.1996 №509 зміна часу на літній традиційно відбудеться в останню неділю березня о 03:00 на 1 годину вперед.

Тобто цієї весни переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю 30 березня.

Як зауважили в РБК-Україна, 85% території України розташована в межах другого часового поясу (який відповідає зимовому часу), тільки частина Закарпаття - у першому, а Луганська область, Донецька область, східні частини Харківської та Запорізької областей - у третьому. Тому у найзахіднішій та найсхіднішій точках нашої країни відбувається відхилення більш як на 1 годину від стандартного часу.

На території України вперше на літній час перейшли у 1916 році, йдеться про ту частину наших земель, яка входила до Австро-Угорщини, а на підконтрольних Російській імперії вперше годинники перевели у 1917 році.

З 1981 по 1990 рік літній час відрізнявся від поясного на цілих 2 години. А тепер переведення годинників відбувається відповідно до Постанови Уряду №509.

Загалом у світі приблизно 70 країн переводять годинники, натомість майже 130 країн або ніколи не користувалися сезонним часом або відмовилися від такої практики.

Автор: Волос Наталія

На підставі: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»

  • Уряд встановив виплати до Дня Незалежності: хто отримає?
    До Дня Незалежності сотні тисяч українців отримають разові грошової виплати. Це стосується ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та членів сімей загиблих захисників і захисниць
    Сьогодні 16:2828
  • Е-постанови та направлення на ВЛК: як отримати через Резерв+?
    З 1 квітня е-формат постанов стане обов’язковим для всіх ВЛК. Як працює електронне направлення? Що буде, якщо згенерувати е-направлення і не прийти на ВЛК? Що таке електронна постанова ВЛК? Чи видадуть рішення ВЛК на руки після огляду? Відповідає Міноборони
    Сьогодні 15:532 754
  • Оновлено Перелік ТОТ та територій бойових дій
    Мінрозвитку оновило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ. Перелік не є фіксованим, тож з часом його можуть знову змінювати (щодо цього оновлюватимемо цю новину)
    Сьогодні 12:5692
  • МОН пропонує надати відстрочки для педагогів позашкілля
    Відповідну пропозицію МОН подало до проєкту Закону щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти. Документ ухвалено на засіданні КМУ та буде подано на розгляд Верховній Раді
    28.04.202525
  • Законопроєкт про аліменти доопрацьовуватимуть
    Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт щодо окремих питань сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини
    28.04.202560