• Посилання скопійовано

Заборгованість по аліментах: свіжі дані від Мінʼюсту

Станом на початок квітня 2025 року до 147 500 боржників застосовано тимчасові обмеження через заборгованість зі сплати аліментів. Завдяки вжитим заходам у сфері примусового виконання рішень стягнуто аліментів на суму у понад 3,6 млрд грн

Заборгованість по аліментах: свіжі дані від Мінʼюсту

Міністерство юстиції України розповідає, що станом на початок квітня 2025 року до 147 500 боржників застосовано тимчасові обмеження, передбачені законодавством за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Завдяки вжитим заходам у сфері примусового виконання рішень стягнуто аліментів на суму у понад 3,6 млрд грн.

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці:

  • стягнення може бути звернено на майно боржника. При цьому звернення стягнення на заробітну плату не виключає можливості одночасного звернення стягнення на інше майно боржника;
  • боржника вносять до Єдиного реєстру боржників;
  • виконавець роз’яснює стягувачу право звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення – ухилення від сплати аліментів.

У разі якщо заборгованість перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець має право винести постанови про тимчасове обмеження боржника у таких правах:

  • виїзд за межі України;
  • керування транспортними засобами;
  • користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю;
  • право на полювання.

Якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з моменту пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП та надсилає його до суду.

У випадках, коли заборгованість зі сплати аліментів перевищує:

  • один рік – накладається штраф у розмірі 20% суми заборгованості;
  • два роки – 30%;
  • три роки – 50%.

Суми таких штрафів стягуються з боржника в установленому порядку та перераховуються стягувачу.

У разі відсутності заборгованості понад три місяці заходи примусового виконання, передбачені Законом, не застосовуються.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»