• Посилання скопійовано

Як отримати грант на створення та розвиток садового господарства?

Отримати кошти можуть юрособи та ФОПи, основною діяльністю яких є вирощування сільськогосподарських культур на власних або орендованих землях

Як отримати грант на створення та розвиток садового господарства?

Міністерство економіки України розповідає, що Уряд запустив програму грантів для підприємців, які хочуть створити та розвинути власне садове господарство. Учасники можуть залучити фінансування для закладки саду, розміром до 25 га. 

Отримати кошти можуть суб’єкти господарювання – юридичні особи, фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є вирощування сільськогосподарських культур на власних або орендованих землях, а саме:

  • фізичні особи-підприємці (ФОП);
  • товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
  • фермерські господарства (ФГ);
  • приватні підприємства (ПП).

Основними вимогами до отримувачів є відсутність підприємницької діяльності на тимчасово окупованих територіях та в рф, не належність до підсанкційних осіб, відсутність порушеної справи про банкрутство та заборгованостей перед державою.

Для учасників, які створять першу тисячу гектарів садів, держава компенсує 70% вартості проекту, для наступних – 50%. Також учасники можуть залучити кредитні кошти за програмою «5-7-9» для додаткового фінансування. 

Для участі у програмі необхідно підготувати бізнес-план своєї діяльності та подати разом із заявкою і проектом висадки насаджень через Портал Дія. Далі підприємець має відкрити у відділенні уповноваженого банку рахунок, призначений лише для цілей свого проекту. 

Рішення про надання гранту приймається протягом 10 днів Мінагрополітики за умови наявності правильно оформленої заявки з додатками. Після отримання позитивного висновку про участь у програмі підприємець має перерахувати свою частину вартості проекту на банківський рахунок. Далі держава надсилає свою частку на той самий рахунок. 

Підприємець може використати грант лише на визначені програмою цілі. Це виплата заробітної плати, закупівля матеріалів (саджанців дерев, добрива) та обладнання (для поливу тощо), висаджування садів. Банк забезпечує супровід видаткових операцій отримувача з рахунка лише у відповідності до проекту висадки насаджень.

Закладку саду дозволяється здійснювати на землях, право власності або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше 25 років.

В рамках програми учасник зобов’язаний створити від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць в залежності від виду рослин, що висаджуються. Важливою умовою є працевлаштування постійних працівників відповідно до нормативів на гектар: після цього підприємець зможе отримати кошти на покриття решти 50% витрат. Також він повинен провадити діяльність протягом не менше 5 років та сплачувати податки та збори. 

Якщо він не виконує ці умови, то повинен повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. У разі нецільового використання коштів, державна підтримка припиняється, а кошти повертаються до держбюджету.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»