• Посилання скопійовано

Страхування воєнних ризиків має поширюватись на іноземних і українських інвесторів: позиція Мінекономіки

Як підкреслила перший віцепрем’єр-міністр, надважливим питанням з точки зору залучення інвестицій залишається страхування воєнних ризиків. Уже досягнуто домовленості страхування військових ризиків на суму $30 млн з агенцією MIGA

Страхування воєнних ризиків має поширюватись на іноземних і українських інвесторів: позиція Мінекономіки

Мінекономіки наголошує, що ключовими напрямками роботи Уряду в економічній сфері сьогодні є стабілізація економіки і закладання основ для відбудови України та поствоєнного розвитку економіки. Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) 17 листопада 2022 року.

Як підкреслила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки, Уряд не чекає завершення війни, аби робити кроки для забезпечення успішної відбудови. Робота над залученням інвестицій, забезпеченням страхування ризиків, створенням відповідної нормативної бази та ін. ведеться вже зараз. 

«Ми всі розуміємо: відбудова відбуватиметься через архітектуру та інституції, які ми маємо створювати зараз. По-перше, через Фонд відновлення. Наші міжнародні партнери надаватимуть кошти на реалізацію проектів соціальної інфраструктури, дорожньої інфраструктури. По-друге, сьогодні йде мова про структуризацію фонду приватних інвестицій. Куди вкладатимуть кошти приватні інвестори і таким чином фінансуватимуть приватні інституції, які братимуть участь у відновленні», - зазначила Юлія Свириденко.

Як підкреслила Перший віцепрем’єр-міністр, надважливим питанням з точки зору залучення інвестицій залишається страхування воєнних ризиків. Вже досягнуто домовленості страхування військових ризиків  на суму $30 млн з агенцією MIGA, що належить до групи Світового банку. Інвестори, придбавши поліс страхування, зможуть отримати до 90% відшкодування своїх потенційних збитків. Наразі в роботі два проекти: один – це іноземні інвестиції, другий – суто український проєкт. 

Як акцентувала Юлія Свириденко, в перемовинах з партнерами щодо страхування Україна прагне, аби проекти поширювалися як на іноземних, так і на українських інвесторів

«Коли ми кажемо про страхування воєнних ризиків, то ми хочемо щоб воно було поширене й на українського інвестора. Тобто мова йде про те, що, якщо український інвестор хоче вкладати під час війни, то він повинен мати можливість це зробити і мати відповідне страхування ризиків», - зазначила Юлія Свириденко.

На наступний рік Україна планує мобілізувати на проєкт з MIGA до $1 млрд. Також тривають перемовини з DFC, яка готова кредитувати український бізнес на суму до $1 млрд. Підтримка можлива як прямим кредитуванням, так і страхуванням кредитного ризику позичальника.

Окрім того, Уряд веде відповідні перемовини з експортно-кредитними агентствами країн G7, зазначила Перший віцепрем’єр-міністр.

За словами Юлії Свириденко, вирішення питання страхування активізує процес залучення інвестицій. При тому, що й сьогодні інтерес інвесторів до України значний: вже зафіксовано понад 400 інвестиційних запитів на платформі Advantage Ukraine - як від потенційних інвесторів, так і пропозицій проектів у різних галузях..

Говорячи про поствоєнну економіку, Юлія Свириденко акцентувала: отримання інвестицій та капітальних вкладень в промисловість вбачається однією з найважливіших складових майбутнього «економічного дива». Але не єдиною: для успіху потрібно зробити багато інших кроків. Зокрема:

  • лібералізувати податкове законодавство,
  • продовжити дерегуляцію,
  • реалізувати економічну диверсифікація через мікро-, малий та середній бізнес.

Надзвичайно важливим є забезпечення верховенства права та ствердження експортної моделі зростання. Україна зосередиться на розвитку галузей, які даватимуть найбільший ефект за цим напрямком:

  • металургія,
  • сільське господарство з високим рівнем переробки,
  • військові та аерокосмічні технології,
  • ІТ та military-tech на основі ІТ-рішень. 

«Не очікуючи на закінчення війни, ми маємо в суспільному діалозі зрозуміти, якою буде економічна стратегія поствоєнної України. Та, дійшовши згоди, робити всі потрібні кроки. На мій погляд, в чому Україна має бути привабливою – це своєю конкурентною податковою системою. Швидкою логістикою – товар має потрапляти в будь-який куточок Європи за 72 години. Ми маємо розвивати оборонний комплекс, military-tech, аграрну переробку, металургію, але теж на базі переробки.

Україна повинна отримати сталий доступ на ринки Європи і США. Бо сировина – це одна історія, а продукція переробки завжди була іншою, тут працювали тарифні та інші бар’єри. Тому ми стоїмо на позиції, що ЄС має продовжити дію Угоди про скасування мит для українських товарів. І минулого тижня  в США ми порушували питання  щодо продовження дії окремої угоди на сталь», - зазначила Юлія Свириденко.

Довідково

Київський міжнародний економічний форум - один з найбільших у Східній Європі міжнародних форумів, який об'єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань та глобальних трендів. КМЕФ започатковано у 2014 році. Форум визначає свою місію, як побудову успішного майбутнього шляхом об’єднання людей, які мають бажання та можливості змінювати світ на краще.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»