Освітньо-грантову програму «Міцність» створено для підтримки та відновлення бізнесу у постраждалих від повномасштабної війни Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях. Проєкт покликаний надати необхідну допомогу для відновлення та розвитку власної справи, забезпечити робочі місця та сприяти поверненню підприємців до регіонів.
Освітньо-грантову програму «Міцність» організовано мережею центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Програма реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
Для кого?
До участі у програмі буде відібрано 60 малих та середніх підприємців, які відповідають критеріям відбору:
- Географічне розташування та реєстрація: представники малого чи середнього бізнесу повинні мати зареєстровану господарську діяльність у Харківській, Дніпропетровській або Одеській областях, які постраждали від повномасштабної війни.
- Вид бізнесу: участь у проєкті відкрита для підприємців з різних секторів економіки, включаючи сільське господарство, виробництво, послуги, торгівлю тощо.
- Статус бізнесу: проєкт відкритий як для активних підприємців, які провадять свій бізнес у постраждалих регіонах, так і для підприємців, які бажають повернутися до регіону і відновити свою діяльність.
- Бажання розвивати бізнес: учасники повинні продемонструвати справжнє бажання розвивати та розширювати свій бізнес у регіоні. Це можна оцінити за допомогою заяв про наміри, майбутніх бізнес-планів або чітких стратегій зростання.
- Інноваційне мислення та адаптивність: здатність мислити інноваційно та адаптуватися до мінливих обставин має вирішальне значення для бізнесу в регіонах, що відновлюються після війни. Учасники повинні продемонструвати свою готовність і здатність реалізовувати інноваційні ідеї та впроваджувати необхідні зміни у бізнес-діяльності.
- Потенціал створення робочих місць: проєкт спрямований на підтримку бізнесу, який може сприяти створенню нових робочих місць у відповідних регіонах. Учасники повинні продемонструвати свій потенціал для створення нових робочих місць у регіоні.
- Сприяння регіональному розвитку: учасники повинні мати справжню зацікавленість у сприянні загальному розвитку та зростанню своїх регіонів та пояснити, як їхні бізнес-плани узгоджуються з цілями регіонального розвитку.
- Різноманітність та інклюзивність: процес відбору повинен активно сприяти різноманітності та інклюзивності, залучаючи учасників з різним досвідом, незалежно від гендерної або вікової категорій.
- Досвід: враховується минулий досвід та послужний список учасника, оскільки це може надати цінну інформацію про його здатність успішно керувати бізнесом.
За результатами навчання учасники отримають доступ до необхідних знань та фінансової підтримки, що допоможуть їм у відновленні та розвитку бізнесів, забезпеченні робочих місць, підвищенні конкурентоспроможності та послугують економічному розвитку регіонів, що є особливо важливим у контексті кризових умов.
Формат навчання
Навчання триватиме з вересня 2023 року до січня 2024 року в офлайн- і онлайн- форматах та організоване у формі інтерактивних воркшопів, лекцій, майстеркласів, семінарів. Програма передбачає індивідуальні та групові консультації зі спікерами та менторську підтримку під час навчання і після його завершення.
Підприємці здобудуть знання щодо: планування бізнесу, маркетингу, міжнародної торгівлі, бухгалтерського та фінансового менеджменту, електронної комерції, розвитку інноваційних технологій та психологічної стійкості.
Фінансова підтримка
За результатами проходження програми та створення власної стратегії відновлення бізнесу, нових робочих місць буде обрано 20 найпрогресивніших учасників проєкту, кожен з яких отримає фінансову допомогу у розмірі 3 000 доларів США на покриття витрат на закупівлю нового обладнання, ремонт приміщення, запасів сировини та інших необхідних витрат для розвитку бізнесу.
Як взяти участь?
Щоб взяти участь у програмі, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. Докладніше про умови проєкту – за посиланням. Дедлайн подання заявки – 8 вересня 2023 року (23:59).