• Посилання скопійовано

Як отримати компенсацію за генератори для будинку: пояснення КМДА

Зараз діє одна державна і декілька міських програм, які компенсують витрати на альтернативну енергетику. Наприклад, за держпрограмою «ГрінДім» можна отримати гранти на компенсацію витрат на сонячні панелі, інвертори й акумулятори

Як отримати компенсацію за генератори для будинку: пояснення КМДА

Відключення світла в Києві та в усій Україні призводить до ситуації, коли треба встановлювати додаткове обладнання для живлення на багатоквартирні будинки. Це недешево, але є кілька державних і міських програм, які дозволяють компенсувати значну частину витрат.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна «Як Київ готується до тривалих відключень світла і скільки це коштує».

 

Програми співфінансування: як отримати компенсацію

Нині діє одна державна і декілька міських програм, які компенсують витрати на альтернативну енергетику. Наприклад, за держпрограмою «ГрінДім» можна отримати гранти на компенсацію витрат на сонячні панелі, інвертори й акумулятори.

Зверніть увагу. Для того щоб скористатися програмою, потрібна наявність коштів у достатньому обсязі на рахунку ОСББ і прийняття відповідного рішення загальними зборами.

Окремо в самому Києві діють три муніципальні програми. Вони дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання.

Місто відшкодовує не менше 70% його вартості. І програми ці діють як для ОСББ та ЖБК, так і для будинків, де вони не створені, каже РБК-Україна заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Нині, додає він, велика увага громадян до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії: бензинових, дизельних, газових генераторів, сонячних зарядних станцій, інверторів тощо.

«Це стало своєрідним порятунком для сотень будинків після того, як ворог почав масовано обстрілювати енергооб’єкти», – говорить заступник голови КМДА.

Така програма дозволяє компенсувати 75% вартості вже придбаного генератора або іншого обладнання. Станом на початок 2024 року в житлових будинках Києва встановили понад 670 одиниць різного обладнання, і сума відшкодування становить приблизно 18,6 млн грн, - наводять дані у КМДА.

У Києві житлові будинки потребують різної потужності та різної кількості обладнання і різних обсягів допомоги. Муніципалітет нині формує пропозиції до змін і далі винесе їх на розгляд та затвердження Київради.

Крім того, в Києві діє Конкурс енергоефективних проектів «70/30%». Взяти участь у ньому можуть лише ОСББ та ЖБК. Місто оплачує 70% вартості встановлення, наприклад, індивідуальних теплових пунктів, будинкових лічильників, утеплення фасаду чи покрівлі, заміну вікон та дверей в коридорах для економії тепла, електрики і грошей мешканців. Вже реалізували понад 700 таких проєктів. Це сотні мільйонів гривень економії, - кажуть у КМДА.

Третя міська програма – Капремонти. Нею можуть скористатися всі, в тому числі будинки без ОСББ чи ЖБК. Тут вже дещо більший перелік робіт, на які можна отримати компенсацію, і доступні різні варіанти фінансового співвідношення.

Наприклад, заміна ліфта  власним коштом обійшлася б дорого. Але за цією програмою можна отримати ліфт лише за 5% від його ціни, бо за програмою діє співвідношення 95/5%. Тобто маєте новий ліфт за 5% його вартості.

«Але тут є важливий елемент – гуртування людей і прийняття спільного рішення. Програма включає і енергоефективні роботи, де співвідношення не змінилось – 70/30%», – розповідає РБК-Україна Пантелеєв.

Експерти, які вже раніше брали участь у програмах, радять ретельно прорахувати технічну частину, врахувати інфляційні ризики. Важливо також проговорити з усіма мешканцями, як все реалізовувати на практиці.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»