• Посилання скопійовано

Компенсація витрат на працевлаштування ВПО: скільки платять і як отримати?

За звітом Уряду в липні 2024 року держава виплатила роботодавцям 25,8 млн грн компенсації за працевлаштування 1006 внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

Компенсація витрат на працевлаштування ВПО: скільки платять і як отримати?

У липні 2024 року держава виплатила роботодавцям 25,8 млн грн компенсації за працевлаштування 1006 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з яких 35 – люди з інвалідністю. Також у липні роботодавці отримали компенсації за облаштування інклюзивних робочих місць для 160 працівників з інвалідністю І та ІІ групи в сумі 11,9 млн грн.

Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«У рамках Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, Міністерство економіки втілює низку заходів. Наприклад, Уряд компенсує підприємцям витрати за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також повертає частину витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Загалом за липень Державна служба зайнятості (ДСЗ) компенсувала роботодавцям майже 38 млн грн. Створення інклюзивного середовища й забезпечення рівних можливостей для кожного – один із пріоритетів Уряду», – зазначила Юлія Свириденко.

Також у липні 2024 року за сприяння ДСЗ працевлаштовано 3,1 тис. ВПО.

Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану, наразі становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.

Крім того, в серпні 2023 року Уряд запровадив програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ групи. Це витрати на придбання спеціальних меблів, пристосувань, обладнання, які необхідні такій людині, щоб його робоче місце було зручним і безпечним. Відповідно до умов програми роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з І групою інвалідності – до 106,5 тис. грн, з ІІ групою інвалідності – до 71 тис. грн.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»