Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зазначає, що послугами доставки їжі, а саме – готових страв із ресторанних закладів, користуються мільйони українців. Це швидко, зручно, смачно. А от чи завжди безпечно?
Для уникнення неприємних ситуацій, пов’язаних із замовленням готових страв, радимо споживачам звертати увагу на таке:
- на сайті, де замовляєте їжу, має бути зазначена обов’язкова інформація про продавця, відповідно до статті 7 Закону України «Про електронну комерцію», зокрема його найменування, місцезнаходження, відомості про ліцензію тощо;
- Правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства визначено, що кожна партія продукції, яка продається поза торговельною залою, повинна супроводжуватись інформацією, зокрема, про найменування підприємства-виробника, його адреси, найменування продукції, дати виготовлення, терміну придатності до споживання чи дати закінчення його, умов реалізації і зберігання, маси одиниці розфасування (упаковки) і ціни за одиницю розфасування або ваги продукції.
Також варто звернути увагу на те, у кого саме ви робите замовлення:
- безпосередньо у закладі харчування, який надає у тому числі й послугу доставки?
- чи у службі доставки, яка може привезти замовлення з будь-якого ресторану?
У разі якщо це служба доставки, – радимо вивчати інформацію не тільки на сайті цієї служби, а також переглянути обов’язкову інформацію на сайті саме виробника страв.
Якщо ви вважаєте, що ваші права споживача порушено і суб’єкт господарювання відмовляється задовольнити ваші вимоги відповідно до чинного законодавства, - звертайтесь до Держпродспоживслужби або до її територіальних органів.