• Посилання скопійовано

УВАГА! 10 лютого впроваджуються обмеження в електропостачанні для бізнесу

Сьогодні в Україні застосовуватимуться обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Обмеження діятимуть з 06:00 до 21:00. Тож бізнесу слід підготуватися та згадати правила розрахунків й оплати праці у ці моменти

УВАГА! 10 лютого впроваджуються обмеження в електропостачанні для бізнесу

Укренерго у своєму Телеграм-каналі попередило, що 10 лютого будуть застосовуватись обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Вони діятимуть з 06:00 до 21:00.

Причина тимчасового запровадження обмежень - пошкодження енергооб’єктів під час попередніх російських ракетно-дронових атак.

"Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання", - підкреслили  в "Укренерго".

При цьому відключення для побутових споживачів наразі не прогнозуються.

***

Що треба памʼятати субʼєктам господарювання при відключенні світла?

Ті, хто бажає працювати та придбав і генератори, і повербанки, мають можливість продовжити роботу під час відключення світла. Ми докладно про це писали тут.

Як виплачувати зарплату за час відключення світла, дивіться тут. Тож якщо роботодавець не хоче оплачувати простій за час відсутності електроенергії, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії.

А ще 10 лютого є останнім днем для звітування за IV квартал 2024 року навіть у разі вимкнення світла. Адже такого варіанта, як перенесення дати виконання цього обовʼязку на інший час,  немає.  

І ще кілька корисних нагадувань для підприємців-торговців.

 Якщо у вас РРО

У разі тимчасового (не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки.

Якщо у вас ПРРО

На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше ніж 36 годин та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця, зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером. Якщо форс-мажор триває у проміжку часу, в якому господарський об’єкт припиняє свою роботу згідно з розкладом, Z-звіт має бути створений на РРО не пізніше наступного робочого дня, до початку проведення розрахункових операцій на такому РРО. Докладно про це - тут.  

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»