• Посилання скопійовано

Держоргани взялися за перевірку критично важливих підприємств: що вимагають?

Мінекономіки, НКЦПФР, МОЗ та Мінагрополітики ввели контроль (моніторинг), чи відповідають критично важливі підприємства критеріям і чи відсутні в них борги перед бюджетом. Що треба зробити підприємствам, які бажають зберегти цей статус та бронь працівників?

Держоргани взялися за перевірку критично важливих підприємств: що вимагають?

Ми вже писали, що Мінекономіки проводить перевірку відповідності підприємств критеріям критично важливих. І що підприємствам з філіями та відокремленими підрозділами слід подати дані про сплату податків по них та договори оренди офісів чи документи щодо права власності на них.

Потім зʼявився текст постанови НКЦПФР (завантажити тут), якою вона затвердила строки та порядок подання інформації для моніторингу та як має бути підписана інформація для моніторингу. При цьому такий моніторинг буде систематичним один раз на квартал. Початком буде 1 червня. А перше подання відповідних компаній чекає вже у липні (до 10 числа).

Також Мінагрополітики вказувало, що у разі потреби проводить перевірку відповідності підприємств критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.

А тепер ще виявилося, що й МОЗ листом від 14.05.2025 №11.1-29/15800/2-25 просило критично важливі підприємства в термін до 18 год. 00 хв. 16.05.2025 надати засвідчені копії документів.

Зокрема: 

  1. довідки (помісячно) про розмір середньої заробітної плати застрахованих працівників на підприємстві, в установі та організації за підписом керівника та підтвердні документи Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску з усіма додатками, з відмітками / квитанціями контролюючого органу про прийняття за січень, лютий, березень 2025 р.;
  2. відомості про працівників з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів створених засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, станом на дату подання відповіді;
  3. відомості про працівників у таблиці за підписом керівника та відповідальної особи за ведення військового обліку суб'єкта господарювання згідно з додатком до листа.

 

Що робити підприємствам?

Зауважимо, що за п. 6-1 Порядку №76 на такі перевірки мають право ті органи влади, у т.ч. й місцевого призначення, які погоджували статуси критичності. Але, по суті, це право є обовязком цих органів влади. Тому сподіватися на те, що отримали статус критично важливого підприємства, забронювали працівників і далі працюємо без питань, не варто.

Як перевірятиме кожен з таких органів, яких документів вимагатиме - кожному роботодавцю за потреби слід звертатися за деталями саме до такого відповідного органу.

Але вже зараз зрозуміло, що всім критично важливим підприємствам слід:

  • отримати довідку в ДПС щодо відсутності боргів зі сплати податків та ЄСВ. Як її отримати, дивіться тут.
  • підготувати довідки про середню зарплату та  Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску з усіма додатками, з відмітками / квитанціями ДПС про прийняття за відповідні місяці.
Як розраховувати середню зарплату, ми розповідали тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»