Про це UBR.UA розповів адвокат юридичної компанії «Дешунін, Юфест і партнери» Володимир Єніч.
За його словами, якщо власник не буде продавати, міняти, іншим способом відчужувати нерухомість, він буде власником квартири до кінця життя.
Крім того, як пояснив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко, особа, яка подарувала квартиру, має право передумати й анулювати дарчу. «Тому дарча завжди є гіршою, ніж договір купівлі-продажу квартири», — уточнив експерт.
Нагадаємо, що для дарування квартири потрібні такі документи:
— правовстановлюючий документ (договір купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадок згідно із законом або за заповітом тощо);
— довідка-характеристика або виписка з Реєстру прав власності на нерухоме майно (з Бюро технічної інвентаризації (БТІ);
— довідка про балансову вартість квартири;
— форма №3 (довідка з ЖЕКу) про реєстрацію осіб, зареєстрованих у квартирі.
Чи є строк володіння подарованою квартирою
Право власності на квартиру за дарчою зберігається за власником без обмеження у часі
Джерело: UBR
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати