• Посилання скопійовано

Яка відповідальність за порушення порядку здавання готівки в банк?

Законодавство не передбачає фінансової відповідальності за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) готівки у касі. Але за здавання готівки з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій, застосовується адмінштраф

Яка відповідальність за порушення порядку здавання готівки в банк?

Ми вже повідомляли, що за порушення термінів здавання готівкової виручки торговельними підприємствами всіх форм власності, установлених Положенням №148, яке призводить до перевищення встановлених лімітів в касах, до посадових осіб, відповідальних за здавання виручки, чинним законодавством передбачено адміністративний штраф у розмірах, визначених ст. 164 прим. 4 КпАП.

Тепер адвокат Богдан Янків у своєму Телеграм-каналі нагадав, що основним нормативно-правовим актом, який регулює питання касової дисципліни, є Постанова НБУ від 29.12.2017 №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Раніше команда адвокатів вже писала, що ФОП не зобов’язаний вносити готівкову виручку до банку. А от для підприємств (наприклад, ТОВ) такі вимоги обов’язкові.

Загальні строки здавання готівки передбачено розділом V Постанови №148.  

Так, строки здавання готівки підприємство узгоджує з банком з урахуванням таких правил:

  • якщо в населеному пункті є банк — щодня, у день надходження готівки;
  • якщо робочий день не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки у день її надходження,  — наступного дня;
  • якщо банку немає в населеному пункті — не рідше ніж раз на 5 робочих днів.

 

Яка відповідальність за порушення строків здавання готівки у банк?

Станом на сьогодні чинне законодавство не передбачає фінансової відповідальності за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) готівки у касі.

Однак у разі порушення застосовується адміністративна відповідальність, передбачена 164-4 КУпАП

Згідно з цією статею за здавання готівки з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій застосовується штраф від сімнадцяти до вісімдесяти восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д..г), тобто від 289 грн до 1496 грн.

У разі вчинення зазначеного порушення повторно протягом року - застосовується штраф від сорока трьох до ста сімдесяти п’яти н.м.д.г., тобто від 731 грн до 2975 грн.

Оскільки це адміністративна санкція, то застосовується вона до посадових осіб підприємства, які відповідають за здавання готівки в банк. Насамперед до них належить директор як особа, яка мала організувати таке здавання. 

У разі порушення правил готівкових розрахунків (зокрема, щодо граничного розміру суми, на яку можна провести розрахунки готівкою) також може бути застосовано відповідальність, передбачену ст. 163-15 КУпАП, а саме: штраф від ста до двохсот н.м.д.г. (від 1700 грн до 3400 грн).

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»