• Посилання скопійовано

ФОП вносить готівку на банківський рахунок – коли не виникає дохід?

Київські податківці в ІПК від 11.07.2025 №3750/ІПК/26-15-24-01-14-08 відповіли на запитання, як уникнути подвійного оподаткування виручки ФОПа, що вноситься на поточний підприємницький рахунок у банку

ФОП вносить готівку на банківський рахунок – коли не виникає дохід?

Раніше ГУ ДПС у Запорізькій області  повідомляло, що правильне заповнення платіжки при внесенні готівки фізособою-«єдинником» захистить від подвійного доходу. Якщо ФОП – платник ЄП вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, готівку, яку на момент внесення уже було відображено в обліку, то в платіжній інструкції зазначається призначення платежу «виручка за певний період». 

Така виручка повторно не включається до доходу платника єдиного податку. Тобто і ФОП відображає її в обліку лише один раз – в день отримання від покупця. І податківці не зможуть на підставі виписки банку збільшити оподаткований дохід такого ФОПа. 

Тепер маємо думку ГУ ДПС у м. Києві  з цього приводу.  Київським податківцям поставили запитання: 

Чи включається повторно до доходу ФОПа-єдинника 2-3 групи сума готівкової виручки від продажу товарів (робіт, послуг), яку ФОП у звітному податковому періоді вносить на свій поточний підприємницький рахунок у банку, яка на момент внесення вже була відображена в обліку доходів при отриманні готівки, у платіжному документі зазначено призначення платежу - виручка за певний період?

У ІПК від 11.07.2025 №3750/ІПК/26-15-24-01-14-08 ГУ ДПС у м. Києві  відповідає так: кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу ФОП-єдинника, з урахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

Разом з тим якщо ФОП у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була врахована в обліку на підставі первинних документів та фінансової звітності, ведення якої передбачено п. 44.1 ПКУ та при цьому в платіжному документі зазначено призначення платежу «Виручка за певний період», то така сума готівки повторно не включається до доходу звітного податкового періоду платника єдиного податку за умови сплати єдиного податку з цього доходу.

Тож хоча ІПК і має індивідуальний характер і може бути використана виключно тим ФОПом, якому її надано, можна говорити про сталу позицію податкових органів з цього питання. 

***

Читайте також:

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»