Державна фіскальна служба має намір переконати Уряд у необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у роздрібній торгівлі, повідомив Голова ДФС Ігор Білоус.
«Ми пропонуємо включити до урядового пакету законопроектів з питань податкової реформи позицію щодо обов’язкового застосування РРО усіма суб’єктами господарювання в системі роздрібного продажу, за винятком торгівлі на ринках та виїзної торгівлі. Розширення сфери застосування контрольно-касових апаратів – принципова позиція ДФС. І Уряд, як мені здається, схильний підтримати наші аргументи», – поінформував Ігор Білоус учасників бізнес-клубу, що об’єднує більш як 80 керівників українських компаній.
На його думку, ініціатива Державної фіскальної служби знімає застереження опонентів урядової програми підтримки малого бізнесу. Вони ставили під сумнів доцільність преференцій платникам єдиного податку та пророкували втечу в «тінь» частини рітейлу внаслідок запропонованого урядом дворічного мораторію на перевірки контролюючими органами невеликих підприємств.
Разом з тим, Голова ДФС підкреслив надзвичайну важливість програми сприяння малому й середньому бізнесу за нинішнього стану економіки.
«Не зважаючи на загальне економічне падіння, нестабільність на валютному ринку, руйнування інфраструктури цілих регіонів та масову міграцію людей ми фіксуємо стрімке зростання надходжень єдиного податку, – пояснив Ігор Білоус мотиви підтримки цієї категорії платників податку. – Це означає, що навіть за складних економічних умов є безліч людей, готових працювати, відкривати новий або розширювати існуючий бізнес та створювати нові робочі місця».
Тому, вважає керівник ДФС, зараз було б неправильно відмовлятися від спрощеного оподаткування, як пропонують деякі експерти.
«Сьогодні малий і середній бізнес має всі шанси стати драйвером стабілізації виробництва й відновлення зростання економіки. Було б неприпустимо нехтувати таким потенціалом», – упевнений Ігор Білоус.
На його переконання, Державна фіскальна служба ініціювала реформу спрощеної системи оподаткування, цілком адекватну поточній ринковій ситуації. Модернізована система легко адмініструється, є зрозумілою та привабливою для бізнесу.
ДФС, нагадав Ігор Білоус, запропонувала скоротити удвічі ставки податку для підприємств із річним доходом до 20 млн. грн., спростити розподіл платників єдиного податку на групи, а також скасувати на 2 роки перевірки малого бізнесу. Доповненням до пакету ініціатив стане запровадження касових апаратів у роздрібній торгівлі.
«Розширення сфери застосування контрольно-касових апаратів – не тільки запобігне тінізації малого бізнесу у зв’язку із забороною перевірок, а й легалізує операції на мільярди гривень, що уникали «світла» усі попередні роки. Втратять виробники й продавці необлікованого товару, контрабанди та контрафакту. Натомість, виграє легальний бізнес і держава в цілому», – наголосив Голова Державної фіскальної служби.