• Посилання скопійовано

Особливості ведення касових операцій приватними підприємцями

Приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу, хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти, - ДФС

Особливості ведення касових операцій приватними підприємцями

У податківців запитали: чи буде вважатись порушенням наявність у підприємця касової книги (книги прибуткових і видаткових касових ордерів), а також оформлення надходження грошових коштів прибутковими касовими ордерами, з відміткою у журналі №10?

ДФС в Одеській області у листі від 01.11.2016 р. № 1370/Б/15-32-14-06-08 зауважує, що одним із основних нормативно-правових актів, що регулює порядок ведення касових операцій, проведення розрахунків, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів, є Положення №637. Його дія, зокрема, поширюється й на приватних підприємців (п. 4.8 Наказу №210)     

Так, відповідно до п. 3.1 Положення №637 касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток тощо, які згідно із законодавством підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.  

Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливості: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2 Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.

Зокрема,  фізичні особи – підприємці, які не є платниками ПДВ, оформляють спрощені розрахункові квитанції, відповідно до вимог пункту 1 глави V Положення № 13.

Крім того, ДФС нагадує, що відповідно до п. 296.10 ПКУ підприємці II і III груп єдиного податку (незалежно від обраного виду діяльності), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, не застосовують РРО.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.  Його застосування розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Більше про це читайте тут>>

Тобто, прибуткові та видаткові касові документи, спрощені розрахункові квитанції оформляються фізичними особами – підприємцями (платниками єдиного податку II і III груп) з обсягом доходу протягом календарного року до 1000000 гривень.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФС в Одеській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»