ДФС у Миколаївській області нагадує, що згідно з п. 296.10 ПКУ касові апарати не застосовуються платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ групи (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.
Зазначена норма ПКУ не поширюється на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, обслуговуванню або гарантійній заміні, у цілях застосування касових апаратів, затверджено постановою КМУ від 16.03.2017 р. №231. Згідно з Переліком №231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.
При цьому, винятків щодо можливості незастосування касових апаратів для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.
Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам-підприємцям-платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим касового апарату.
***
Читайте також:
- Податківці створять реєстр екземплярів РРО. Оприлюднено постанову Кабміну!
- ДФСУ роз'яснює: порушення хронології нумерації касових ордерів може призвести до сплати штрафу!
- Що змінилося у веденні касових операцій з 1 червня? — аналіз від податківців
- Як нумерувати касові ордери та вести журнал їх реєстрації: довгоочікуване роз’яснення від Нацбанку
- Електронні гаджети замість РРО: аналіз Постанови КМУ