• Посилання скопійовано

З 7 лютого запрацюють нові форма і зміст фіскального чеку з обміну валюти

Нацбанк визначив перелік додаткової інформації, яку має містити розрахунковий документ РРО при здійснення валютно-обмінних операцій

З 7 лютого запрацюють нові форма і зміст фіскального чеку з обміну валюти

Нацбанк постановою від 04.01.2019 р. №16 встановив, що під час здійснення валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа, який друкується РРО та застосовується для обліку та реєстрації валютнообмінних операцій (далі – розрахунковий документ РРО) уповноваженої установи (крім банку), пункту обміну іноземної валюти уповноваженої установи та квитанції/чека, що формуються платіжним пристроєм уповноваженої установи (крім банку), повинні відповідати вимогам Положення №13 та мають додатково містити таку інформацію:

  1. назву операції (купівля, продаж, обмін іноземної валюти, операція сторно);
  2. назву і код прийнятої валюти;
  3. суму прийнятої валюти;
  4. курс, крос-курс;
  5. назву і код валюти до видачі;
  6. суму валюти до видачі;
  7. суму комісії;
  8. дані про клієнта [прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) фізичної особи];
  9. додаткові реквізити, необхідні для проведення валютно-обмінних операцій.

Дані про клієнта заповнюються лише під час здійснення валютнообмінної операції на суму (в еквіваленті), що дорівнює чи перевищує розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Водночас розрахунковий документ РРО додатково повинен містити такі реквізити:

  • підпис клієнта (проставляється, якщо сума валютно-обмінної операції дорівнює або перевищує в еквіваленті суму, зазначену вище);
  • підпис працівника уповноваженої установи, яка отримала відповідну ліцензію НБУ;
  • відбиток штампа.

Постанова набере чинності з дня введення в дію Закону України “Про валюту і валютні операції” (тобто 7 лютого 2019 року).

***

Читайте також:  

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»