Нагадаємо, що в минулому році через появу Законів №128 та 129 передбачалося, що з 01 січня 2021 року до 01 квітня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють реалізацію текстилю (
крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Цей перелік було
затверджено постановою від 22.07.2020 №634.
Але згодом 10 грудня набрав чинності
Закон №1017 щодо відтермінування обов'язкових РРО для фізосіб-"єдинників" до 2022 року.
До 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 МЗП, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Про це ми писали
тут.
Саме через це Уряд своєю
постановою від 24.02.2021 №136 прийняв рішення про скасування й переліку текстилю та автозапчастин, оскільки практичне його застосування не має обгрунтування.
Оскільки окремих правил щодо набрання чинності в Постанові №136 не зазначено, вона набере чинності з дня її офіційного опублікування. Її було публіковано в "Урядовому кур'єрі" від 27.02.2021 р. №40.
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.