ДПСУ наказом від 13.01.2022 р. №19 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 р. №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», а саме - затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Переглянути новий реєстр РРО >>>
Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 182 моделі (у попередньому реєстрі було 188 моделей, тобто зменшився реєстр на 6 моделей).
Окремо наводиться Перелік реєстраторів розрахункових операцій, виключених з Державного реєстру в 2016-2021 роках, експлуатація яких не дозволяється. У списку таких РРО 23 (у попередньому переліку було 16).
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року змінилися правила роботи з РРО:
- по-перше, фізособи-«єдинники» мають застосовувати РРО. Закінчився перехідний період (п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ) і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стало обов’язковим. Які підприємці-«єдинники» мають застосовувати РРО у 2022 році, чи є винятки? Як зареєструвати апаратний чи програмний РРО? Які особливості застосування РРО при продажу товару з доставкою? Що буде з порушниками? Читайте у статті від редакції;
- по-друге, суттєво зросли розміри штрафів за незастосування РРО. Штраф за незастосування РРО у разі його обов'язкового використання становить 100% вартості проданих товарів (раніше було 10%). Про це читайте у роз'ясненні податківців;
- по-третє, звільнено від використання РРО та ПРРО ФОПів, що торгують в селах. КМУ затвердив зміни до Переліку №1336. Вони чітко визначають, що реалізація товарів на території села звільнена від обов‘язкового використання РРО. У яких випадках таке звільнення може бути застосоване та які є винятки - читайте у коментарі від редакції.
***