• Посилання скопійовано

Розрахунковий документ треба надавати покупцю навіть під час війни!

Податківці нагадують, що війна не є підставою не надавати покупцям фіскальні чеки або інші розрахункові документи. А от можливість здійснювати пошук та перегляд інформації за фіскальними чеками на вебпорталі ДПС наразі обмежена

Розрахунковий документ треба надавати покупцю навіть під час війни!

ДПС в Івано-Франківській області нагадують,  що відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів, наданні послуг зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Такий  документ видається в паперовій або електронній формі у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, чи надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

Форма та зміст розрахункового документа встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 із змінами та доповненнями.

Зокрема, відповідно до п. 1 розд. II Положення №13 фіскальний касовий чек на товари, послуги – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) РРО або ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари, надані послуги. Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою №ФКЧ-1, наведений у додатку 1 до Положення №13.

Пунктом 2 розд. II Положення №13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари, послуги за формою №ФКЧ-1, має містити реквізити, зокрема, QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер РРО/фіскальний номер ПРРО (рядок 26).

У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 розд. I Положення №13).

Вимоги до форми та змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів щодо відображення QR-коду з 01.08.2021 є обов’язковими до виконання у разі технічної можливості доопрацювання РРО.

Відсутність QR-коду в розрахункових документах, створених в паперовій та/або електронній формі РРО/ПРРО або не відображення при його зчитуванні МАС автентифікації повідомлення, за умови технічної можливості такого відображення програмним забезпеченням РРО, буде призводити до визнання таких розрахункових документів не відповідними.

Суб’єкт господарювання, у тому числі у період дії воєнного стану, в обов’язковому порядку зобов’язаний надавати покупцю фіскальний чек на повну суму проведеної операції створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі (покупцю) здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься).

Разом з тим, на виконання до п.п. 4 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 року №263 «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану» на сьогодні діють обмеження доступу до публічних електронних реєстрів, сервісів, які дозволяли шляхом зчитування QR-коду здійснювати пошук та перегляд інформації по фіскальним чекам на вебпорталі ДПС.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»