• Посилання скопійовано

Чи будуть виправлені всі недоліки роботи з РРО та враховані особливості роботи без світла ?

За позицією Южаніної, несприйняття бізнес-середовищем трирічних намагань влади щодо повної фіскалізації розрахункових операцій ґрунтується на суттєвому ускладненні процедур застосування ПРРО

Чи будуть виправлені всі недоліки роботи з РРО та враховані особливості роботи без світла ?

Саме це питання, пише народний депутат Ніна Южаніна, вже незабаром гостро постане для підприємців, які повинні будуть застосовувати класичні РРО або програмні РРО, особливо на тлі включених владою до Меморандуму з МВФ зобов'язань забезпечення з 1 липня 2023 року повноцінного застосування РРО у роздрібній торгівлі (та пов'язаної з ними розрахунково-платіжної інфраструктури, тобто банківських платіжних терміналів) з відновленням відповідальності за порушення таких вимог.
 
Несприйняття бізнес-середовищем трирічних намагань влади щодо повної фіскалізації розрахункових операцій ґрунтується на суттєвому ускладненні процедур застосування програмних РРО, зокрема:

  • формуванні та передачі до ДПС проміжних та денних звітів, інформація за якими і так є на сервері ДПС;
  • програмуванні найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості в умовах майже щотижневої зміни їх вартості;
  • зазначення в чеку серії та номеру кожної марки акцизного податку при роздрібній торгівлі алкогольними напоями – бачимо, як це сьогодні не працює навіть у великих роздрібних мережах.

І за кожне порушення - штрафи, штрафи, штрафи.
 
Діючі реалії додали до всього цього ще й проблематику збереження діяльності бізнесу в умовах відсутності електропостачання, яка після чергових ракетних обстрілів може тривати протягом 2-3 діб, коли ні РРО, ні програмні РРО також не працюють.


 
Чи будуть виправлені всі недоліки та враховані особливості роботи в таких умовах при відновленні застосування РРО?

P.S. 6 січня виноситься на робочу групу податкового комітету законопроєкт №8286, яким пропонується запровадити з 2024 року Е-марку для підакцизних товарів, при роздрібному продажі яких кожне РРО/пРРО повинно в режимі реального часу перевірити її справжність на сайті Мінцифри (що для класичних РРО є апріорі неможливим) і забезпечити автоматичне блокування розрахункової операції за встановлених умов.

***

Читайте такожКМУ ініціює скасування з 1 липня 2023 мораторію на перевірки ДПС, спецгрупи ЄП та поновлення штрафів з РРО




Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»