• Посилання скопійовано

Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товарів за допомогою служби доставки?

Якщо перевізник перераховує кошти продавцеві на поточний рахунок, РРО та/або ПРРО не застосовується. В іншому випадку продавець зобов’язаний видати фіскальний чек на товар покупцеві шляхом надіслання на електронну пошту, мобільний телефон

Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товарів за допомогою служби доставки?

ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що у разі продажу товарів з повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) може не видаватись. До поштового відправлення вкладається документ на товар: товарний чек, накладна тощо.

У разі здійснення попередньої оплати з використанням платіжних карток така операція є розрахунковою у розумінні Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями і потребує видачі фіскального чека, який може бути вкладений до поштового відправлення або надісланий покупцеві в інший спосіб (на електрону пошту, мобільний телефон тощо).

У разі оформлення продажу товарів з післяплатою (накладений платіж) необхідність застосування РРО та/або ПРРО залежить від умов договору між продавцем та перевізником. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здавання товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві (ч. 2 ст. 664 ЦКУ). Продавець у такому випадку вкладає до поштового відправлення документи на товар (товарний чек, накладну тощо).

У цьому випадку розрахунки здійснюються в місці отримання товару між покупцем і перевізником, який повинен видати фіскальний чек на приймання готівки чи платіжної картки. У подальшому розрахунки за товар здійснюються між перевізником та продавцем згідно з договором між продавцем та перевізником. Якщо перевізник перераховує кошти продавцеві на поточний рахунок, РРО та/або ПРРО не застосовується. В іншому випадку продавець зобов’язаний видати фіскальний чек на товар покупцеві шляхом надіслання на електрону пошту, мобільний телефон тощо.

***

Читайте також: Як проводити розрахункові операції у разі доставки товарів через служби доставки?

Джерело: ДПС у Хмельницькій області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»