• Посилання скопійовано

Для яких ФОПів застосування РРО/ПРРО є обов’язковим: нагадування від ДПС

З 1 серпня набрав чинності Закон №3219-ІХ, який, зокрема, вносить зміни в частині застосування відповідальності за незастосування РРО. Через це податківці нагадали, кому із СГ слід потурбуватися про встановлення та застосування РРО

Для яких ФОПів застосування РРО/ПРРО є обов’язковим: нагадування від ДПС

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій  набрав чинності ще із 01 січня 2022 року. Проте  під час воєнного стану Законом України від 15.03.2022 №2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» доповнено п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким визначено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону №265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Отже, використання РРО/ПРРО наразі  є обовязковим для:

  • ФОПів ІІ - ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;
  • ФОПів на загальній системі оподаткування.

Виняток становлять такі ФОПи:

– ФОПи І групи;

– ФОПи, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking; 

– ФОПи ІІ - ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі  за таких умов:

  • річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує  1,0 млн грн,
  • торгівля здійснюється не в одному  торговельному  об’єкті з підакцизними товарами,
  • СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами,
  • ОМС не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Нагадуємо, що Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01 серпня 2023 року, внесено зміни до Закону України від 06.07.1995 №265, зокрема, в частині застосування відповідальності за порушення вимог цього Закону. Змінами передбачено:

– СГ звільняються від відповідальності за порушення вимог ЗУ №265, вчинені у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;

– з 01 жовтня 2023 року застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО відновлюється. З цієї дати СГ звільняються від відповідальності  за порушення вимог ЗУ №265 (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів),  вчинені при продажу товарів/послуг на:

  • ТОТ – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;
  • територіях активних бойових дій – по дату завершення бойових дій;
  • територіях можливих бойових дій – по дату припинення можливості бойових дій.

Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією;

Крім того, встановлено зменшений розмір штрафних санкцій (25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50%  за кожне наступне порушення, – було 100% та 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документа або видачу його на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОПів – платників ЄП, не зареєстрованих платниками ПДВ, які здійснюють торгівлю (крім підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння) – до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01 серпня 2025 року.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Київській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»