• Посилання скопійовано

Контроль ДПС за розрахунками через РРО/ПРРО: чому немає готівки?

Якщо за результатами аналізу фіскальних чеків за березень 2025 року у розрахунках суб’єктів господарювання не знайдуть операцій з готівкою, податківці можуть запідозрити, що насправді такі операції були, але їх не провели через РРО/ПРРО!

Контроль ДПС за розрахунками через РРО/ПРРО: чому немає готівки?

Раніше ми писали, що ДПС проаналізувала фіскальні чеки СГ за березень 2025 року. Виявлено, що в чеках деяких з них не відображено жодної операції з готівкою. 

Податківці в повну відмову від розрахунків готівкою не вірять. Тоді яке пояснення цьому явищу?  Для них це може свідчити про ймовірне не проведення готівкових розрахунків через РРО/ПРРО.

І це не поодинокий випадок! 

Ніна Южаніна у своєму Телеграм-каналі інформує, що ДПС направила понад 1000 суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі інформаційні повідомлення (листи) щодо можливих порушень порядку проведення розрахунків.

Як бачимо, податківці не наполягають на тому, що порушення точно були. І дають СГ шанс надати пояснення та переконати податківців, що операцій з готівкою вони дійсно не проводили. 

Якщо ж такі операції є, але їх не проводять через РРО/ПРРО помилково, саме час це виправити. 

У ДПС наголосили на превентивній меті своїх повідомлень і повідомили, що виправлення помилок дозволить уникнути підстав для проведення фактичних перевірок. 

Южаніна коментує це так: «От тільки незрозуміло, як торговець, який здійснює онлайн-торгівлю та проводить операції через РРО/ПРРО (на чому власне, наполягає податкова), зможе це виправити?». 

Питання резонне.  Адже заднім числом готівкові операції, якщо вони навіть були, через РРО/ПРРО не проведеш. І це стосується не тільки онлайн-торгівлі. 

Можливо, податківці під «виправленням» розуміють появу готівки в майбутніх фіскальних чеках? На кшталт «подивимось на вашу поведінку»? 

Саме так! Вони пояснюють: «у листах пропонуємо бізнесу самостійно переглянути попередні господарські операції та надалі не допускати під час продажу товарів розрахунків без використання реєстраторів»

Якщо ж на повідомлення від ДПС ніяк не відреагували, то податківці призначать фактичну перевірку. 

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»