Досі не було будь-якого нормативно-правового акта, який би регулював проведення робіт з інвентаризації земель
Учора, 23 травня 2012 року, КМУ прийняв постанову «Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель». Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів України.
Цей документ врегулює порядок проведення інвентаризації земель, сприятиме внесенню до Державного земельного кадастру об’єктивних, достовірних та повних відомостей про розподіл земель між власниками і користувачами, даних про кількісну та якісну характеристику земель.
Зазначений нормативно-правовий акт спрямований на усунення прогалин у регулюванні питань проведення інвентаризації земель та визначає механізм розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення робіт з інвентаризації земель.
Оскільки досі не було будь-якого нормативно-правового акта, який би регулював проведення робіт з інвентаризації земель, прийняття постанови дозволить запровадити дієвий механізм проведення інвентаризації земель, кажуть у Держкомземі.
Крім того, це урядове рішення сприятиме створенню інформаційної бази для ведення Державного земельного кадастру, посиленню контролю за використанням земель та повнотою надходження плати за землю.
Проект постанови розроблено Держземагентством України на виконання плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про Державний земельний кадастр» і положень Національного плану дій на 2012 рік з впровадження програми економічних реформ на 2010 — 2014 роки «Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Нагадаємо, раніше у Держкомземі заявляли, що до кінця цього року земельне законодавство України очікують серйозні зміни, спрямовані на ефективніше залучення сільськогосподарських та несільськогосподарських земель в економічний оборот.
Зокрема, йдеться насамперед про законодавче врегулювання порядку проведення земельних аукціонів. Вони дозволять купувати вільні земельні ділянки несільськогосподарського призначення і права оренди сільськогосподарських та несільськогосподарських земель на відкритому конкурентному ринку, остаточно відкриють інвестору легальний та прозорий доступ до української землі.