• Посилання скопійовано

Затверджено нову редакцію Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання

Уряд ухвалив рішення про затвердження нової редакції Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання. Відповідний проект постанови прийнято на засіданні КМУ 20 червня 2012 року.

Ухвалення документа зумовлене необхідністю приведення у відповідність положень Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання до вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 2004/108/ЄС і наближення законів держав-членів щодо електромагнітної сумісності.

Ключові відмінності нової редакції проекту Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання від чинної редакції полягають у такому:

-- на сьогодні Технічним регламентом передбачається, що для введення в обіг електричних приладів і апаратури побутового та промислового призначення суб’єкт господарювання повинен звертатися до органу з оцінки відповідності для проведення ним досліджень і випробувань продукції. Ця вимога суперечить Директиві ЄС, відповідно до якої суб’єкту господарювання надано право самостійно оцінювати обладнання (внутрішній контроль виробництва) без обов’язкового залучення органів з оцінки відповідності. Новою редакцією проекту Технічного регламенту пропонується встановити, що для введення в обіг апаратури суб’єкт господарювання виконує внутрішній контроль виробництва, а орган з оцінки відповідності може бути залучений за бажанням суб’єкта господарювання лише до оцінки технічної документації, складеної виробником обладнання або уповноваженим ним представником;

-- сфера застосування вимог чинної редакції Технічного регламенту не узгоджена із сферою дії Директиви ЄС, а саме: не встановлено вимог до стаціонарного обладнання та не узгоджено у повному обсязі випадків, у яких дія цього Технічного регламенту не поширюється на певне обладнання. У проекті нової редакції Технічного регламенту передбачається встановити вимоги до стаціонарного обладнання та чітко визначити перелік виключень із сфери його дії для певного обладнання;

-- структура та послідовність викладу положень чинної редакції Технічного регламенту відрізняється від Директиви ЄС, що ускладнює вирішення завдання із максимальної гармонізації положень Технічного регламенту із Директивою ЄС. Прийняття Проекту нової редакції Технічного регламенту сприятиме приведенню у відповідність його положень до зазначеної директиви ЄС.

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»