• Посилання скопійовано

Зміни щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні для громадських потреб

Прийнято Закон щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні їх для громадських потреб

Згідно з прийнятими змінами, договір оренди земельної ділянки державної або комунальної власності може бути розірваний у разі ухвалення рішення про використання земельної ділянки для громадських потреб. Якщо ж використовувати потрібно лише частину земельної ділянки, то може бути заявлено вимогу про виділення такої частини в окрему земельну ділянку та розірвання договору оренди.

Таку вимогу про розірвання можуть пред’явити органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, уповноважені надавати земельні ділянки для громадських потреб відповідно до ст. 122 Земельні кодекси.

Розірвання договору оренди земельної ділянки допускається, якщо об’єкти, які передбачається розмістити на земельній ділянці, неможливо розмістити на іншій земельній ділянці або якщо розміщення таких об’єктів на інших земельних ділянках завдасть значної матеріальної шкоди або призведе до негативних екологічних наслідків для відповідної територіальної громади, суспільства або держави загалом.

При розірванні договору оренди орендареві та третім особам повністю відшкодовується заподіяна цим шкода, зокрема витрати, пов’язані з виділенням частині земельної ділянки в окрему земельну ділянку й укладенням нового договору оренди.

Якщо сторони договору не можуть досягти згоди щодо розірвання договору оренди землі, то спір вирішується у судовому порядку.

 

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»