• Посилання скопійовано

Зміни до Держбюджету та Податкового кодексу набрали чинності

Петро Порошенко підписав закони про зміни до державного бюджету та Податкового кодексу. Зміни набирають чинності 3 серпня

Зміни до Держбюджету та Податкового кодексу набрали чинності

Президент України Петро Порошенко підписав закони про зміни до Держбюджету та Податкового кодексу, які дозволять збільшити доходну частину бюджету, скоротити видатки на держапарат та покращити фінансування потреб Збройних Сил.

Закони, які опубліковано в "Голосі України" 02.07.2014 р., набрали чинності 3 серпня.

Законом від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» тимчасово, до 1 січня 2015 року, запроваджено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який справлятиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

Окрім того, згідно з Законом:

  • до 1 січня 2015 року підвищено ренту на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти - з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км – з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км – з 15% до 28%;
  •  з 1 січня 2015 року збільшується «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ – з 300 тис. грн. до 1 млн. грн.;
  • продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур;
  • скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;
  • скасовано оподаткування за «0» ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті+;
  •  з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ;
  • на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% та більше віднесено до алкогольних напоїв.

Законом від 31.07.2014 р. №1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності низки центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення видатків по цих органах склало 582,2 млн гривень.

Також скорочено видатки на оплату праці народних депутатів з нарахуваннями на 30,8 млн грн. До завершення антитерористичної операції місячна заробітна плата парламентарям нараховується лише в розмірі посадового окладу.

Законом на 11038,1 млн гривень збільшено фінансування заходів з проведення антитерористичної операції, ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, розміщення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операцій, а також відновлення об’єктів соціальної сфери, зруйнованих під час проведення воєнних дій.

Законом також створено субвенцію державного бюджету міському бюджету міста Києва на виконання функцій столиці в обсязі 1800 млн грн.

На підставі: Прес-служба Президента України

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»