• Посилання скопійовано

Уряд запропонував Раді дозволити місцевій владі створювати пожежно-рятувальні підрозділи

У Кабміні підкреслюють актуальність місцевих добровільних пожежно-рятувальних підрозділів

Уряд запропонував Раді дозволити місцевій владі створювати пожежно-рятувальні підрозділи

Кабмін пропонує парламенту схвалити законопроект №8333 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покладення на органи місцевого самоврядування відповідальності за організацію та забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій». Документ був зареєстрований у Верховній раді 2 травня 2018 року, - повідомляє РБК - Україна.

Відповідно до проекту, сільські, селищні, міські, обласні ради матимуть право приймати в межах, що визначаються законами, рішення з питань забезпечення гасіння пожеж.

Планується дозволити місцевій владі створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби, пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони (у населених пунктах, де немає державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), а також пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони.

Передбачається також надати органам місцевого самоврядування право управління комунальними аварійно-рятувальними службами, пожежно-рятувальними підрозділами для забезпечення місцевої та/або добровільної пожежної охорони, здійснення контролю за готовністю таких служб, підрозділів до дій за призначенням.

Крім того, на місцеву владу документом покладається організація в установленому порядку та забезпечення навчання з питань цивільного захисту посадових осіб органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання комунальної власності, основних працівників комунальних аварійно-рятувальних служб та аварійно-рятувальних служб громадських організацій, пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та/або добровільної пожежної охорони. Також до її повноважень пропонують віднести планування та проведення на території громади в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж та інших небезпечних подій евакуації населення (у тому числі осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп), культурних і матеріальних цінностей із зон небезпеки.

«Сьогодні в державі гостро стоїть проблема забезпечення оперативного реагування сил цивільного захисту на можливі надзвичайні ситуації в сільській місцевості (насамперед пожежі). В Україні існує значна кількість сільських населених пунктів, де час прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу перевищує допустимий норматив (більше 20 хвилин)», - підкреслюється у пояснювальній записці.

Вказано, що зважаючи на обмежене фінансування заходів щодо утримання та розвитку державних пожежно-рятувальних формувань актуальним є розвиток у державі місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, що є загальноєвропейською практикою.

Зазначається, що передача державою повноважень органам місцевого самоврядування буде здійснюватися впродовж певного часу та з урахуванням удосконалення вітчизняного законодавства, потенціалу та ресурсів, необхідних для реалізації повноважень місцевою владою на базовому рівні.

«На етапі становлення в Україні самодостатньої та ефективної системи місцевого самоврядування доцільно зберегти завдання щодо гасіння пожеж у повноваженнях державних органів виконавчої влади (зокрема ДСНС), а також закріпити цю функцію в повноваженнях органів місцевого самоврядування базового рівня», - сказано у пояснювальній записці.

 

***

Нагадаємо, раніше Кабмін вніс до парламенту законопроект про підвищення штрафів за порушення пожежної безпеки. Докладніше про це ми писали тут>>

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»