• Посилання скопійовано

Парламент підтримав законопроєкт для пришвидшення розбудови мереж мобільного звʼязку

ВР підтримала в повторному читанні доопрацьований законопроєкт №9549, який спростить процес отримання операторами земельних ділянок в оренду для будівництва базових станцій мобільного зв’язку. Це пришвидшить розширення покриття 4G у сільській місцевості

Парламент підтримав законопроєкт для пришвидшення розбудови мереж мобільного звʼязку

Мінцифри повідомляє, що Верховна Рада підтримала в повторному читанні доопрацьований законопроєкт №9549, який спростить процес отримання операторами земельних ділянок в оренду для будівництва базових станцій мобільного зв’язку. Це пришвидшить розширення покриття 4G уздовж національних і міжнародних шляхів, а також у сільській місцевості.

Одне з ключових завдань Мінцифри до 2030 року — забезпечити 98% громадян якісним мобільним зв’язком. Щоб цього досягти, потрібно пришвидшити процес отримання операторам ділянок у користування для будівництва мереж мобільного звʼязку. Цей процес зараз гальмується через складні бюрократичні процедури, але все зміниться завдяки цьому законопроєкту.

Законопроєкт дасть змогу мобільним операторам:

  • Скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому із 6 до 3 місяців.
  • Використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку (земельний сервітут).
  • Установлювати тимчасові технічні засоби й споруди електронних комунікацій. Це прибере ризик їх демонтажу, адже на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.

Ці зміни допоможуть:

  • Забезпечити мешканців віддалених сільських районів доступом до мобільного інтернету і, як наслідок, до державних онлайн-послуг.
  • Розширити покриття 4G уздовж важливих автошляхів. Завдяки спрощенню процедур зв’язок з’явиться швидше, що важливо для безпеки та розвитку туризму надалі.
  • Швидше відновлювати зв’язок на деокупованих територіях. Оператори швидше отримуватимуть землю для будівництва нових мереж, а також зможуть розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їх демонтажу.

Щоб запобігти корупційним ризикам, законопроєкт передбачає, що спрощеннями зможуть скористатися лише оператори, внесені до реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг. Формування й контроль цього реєстру здійснює НКЕК — регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Джерело: Мінцифри

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»