
ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до ч. 9 ст. 39 Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817) у разі припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, крім випадків припинення дії ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, у яких суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, але не раніше ніж через шість місяців з дати прийняття органом ліцензування відповідного рішення про припинення дії ліцензії на право провадження такого виду господарської діяльності (крім припинення дії ліцензії з підстав, визначених п. 1, 7, 35 і 36 ч. 2 ст. 39 Закону №3817).
Частиною 2 ст. 46 Закону №3817 визначено підстави для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, зокрема:
заява ліцензіата про припинення дії ліцензії (п. 1 ч. 2 ст. 46 Закону №3817);
несплата чергового платежу за ліцензію (п. 7 ч. 2 ст. 46 Закону №3817);
рішення Ради національної безпеки і оборони України, введене в дію Указом Президента України про застосування до суб’єкта господарювання санкції, передбаченої п. 6 ч. 1 ст. 4 Закону України від 14.08.2014 №1644-VII «Про санкції» (п. 35 ч. 2 ст. 46 Закону №3817);
наявність інформації про здійснення контролю над суб’єктом господарювання у значенні, наведеному у ст. 1 Закону України від 11.01.2001 №2210-III «Про захист економічної конкуренції», резидентами держави, що здійснює збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у ст. 1 Закону України від 05.10.2000 №2020-III «Про оборону України» (п. 36 ч. 2 ст. 46 Закону №3817).
Отже, у разі припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, крім окремих випадків, визначених ч. 9 ст. 39 Закону №3817.
У разі припинення дії ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним з підстав, визначених пп. 1, 7, 35 і 36 ч. 2 ст. 46 Закону №3817 суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності одразу після усунення порушень, що були підставами для припинення її дії (при припиненні дії ліцензії за заявою ліцензіата – одразу після такого припинення), а у разі припинення дії ліцензії з інших підстав – після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, але не раніше ніж через шість місяців з дати прийняття органом ліцензування відповідного рішення про припинення дії ліцензії.
Крім того, у разі припинення дії ліцензії на право виробництва спирту етилового або ліцензії на право виробництва біоетанолу з підстав, визначених пп. 47 і 48 ч. 2 ст. 39 Закону №3817, суб’єкт господарювання може подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження таких видів діяльності не раніше ніж через 365 днів з дати прийняття органом ліцензування такого рішення про припинення дії ліцензії.
До таких підстав належать:
- ненадання / несвоєчасне надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання;
- ненарахування та/або несплата суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу, податкового зобов’язання з акцизного податку за податковий (звітний) період, визначеного з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку, у визначений Податковим кодексом України строк суб’єкт господарювання може подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження таких видів діяльності не раніше ніж через 365 днів з дати прийняття органом ліцензування такого рішення про припинення дії ліцензії.