Це затверджено постановою КМУ від 07.06.2017 р. №401 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року №256», яка сьогодні набуває чинності, передає «Закон і Бізнес».
Документом вносяться зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків належать до об'єктів із середніми та значними наслідками.
Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозволом. Великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. У той же час для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу будівництва, необхідно буде лише повідомлення.
Зокрема, до таких об'єктів можна віднести: роботи з будівництва дитячих майданчиків, комунікацій, роботи, спрямовані на забезпечення доступності будівель для людей з інвалідністю, відновлення благоустрою, перепланування не несучих стін в квартирах, заміна покрівлі.
Згідно затверджених змін, перевірки об'єктів з незначним класом наслідків будуть проводиться не частіше 1 разу на 5 років, об'єктів із середнім класом наслідків - не частіше 1 разу на 3 роки, об'єктів зі значним класом наслідків - не частіше 1 разу на 2 роки.
Крім того, посилиться відповідальність посадових осіб органів держархбудконтролю за прийняті ними рішення.
Читайте також: Дерегуляція будівельного бізнесу: що і для кого спрощено з 10 червня?