Відповідно до ст. 1 Закону №481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
В свою чергу зберігання пального – це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Законом №481 не встановлено вимог щодо місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, по використовуються для такого зберігання. Також ДФСУ звертає увагу, що споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального можуть використовуватися суб’єктом господарювання як на праві власності, так і користування.
Тобто не залежно від обсягів якщо суб’єкт господарювання має ємності або інші місця зберігання з пальним – воно здійснює діяльність із зберігання пального. А зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Така ліцензія отримується на кожне місце зберігання пального.
Але з цього правила є виключення.
Так, податківці у ІПК від 30.05.2019 р. №2471/6/99-99-12-01-01-15/ІПК роз’яснили, що згідно із ст. 15 Закону №481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається дія власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Окрім цього суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Інших виключень щодо отримання суб’єктами господарювання ліцензій та право зберігання пального норми Закону №481 не містять.
***
Читайте також:
- Виконуєте роботи підвищеної небезпеки: як подовжити дозвіл за новими правилами?
- Як продовжити дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: інформація для роботодавців
- Ліцензія на пальне у випадку, якщо склад нафтопродуктів орендується
- Як отримати дозвіл для обладнання підвищеної небезпеки? – алгоритм від Держпраці
- Перед оформленням ліцензії на операції з пальним отримайте дозвіл від Держпраці
- Податківці оприлюднили заяви для отримання ліцензій на пальне
- Увага! ДФС розробила всі форми заяв для отримання ліцензії на пальне