Головна Усі новини Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Як роздрібним продавцям пального отримати дозвіл Держпраці

Дозвіл Держпраці видається на безоплатній основі, але на підставі позитивного висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Строк дії дозволу становить п’ять років

Держпраці у Тернопільській області розповідає, що Законом №2628 внесено зміни, зокрема, до Закону №481/95-ВР, відповідно до яких з 1 липня 2019 р. запроваджено ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Відтак, оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Одним із трьох пунктів для одержання ліцензії на право зберігання пального є отримання дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл видає Управління Держпраці у Тернопільській області на безоплатній основі на підставі позитивного висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Держпраці та її територіальними органами дозволів на виконання робіт та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки визначає ПОРЯДОК видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 р. №1107.

Для одержання дозволу, який видає Управління Держпраці у Тернопільській області, роботодавець, виробник або постачальник подає у паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, адміністратору заяву за формою згідно з додатком 4 (Заява на одержання дозволу), до якої додається:

  • на виконання робіт підвищеної небезпеки – висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання заявлених робіт;
  • на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки – висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації заявлених машин, механізмів, устаткування та їх відповідності вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки;
  • на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки – висновок експертизи відповідності таких машин, механізмів, устаткування вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки;

Забороняється вимагати для одержання дозволу документи, не передбачені законом.

Строк видачі дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його видачі становить десять робочих днів з дня отримання документів.

Строк дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки становить п’ять років. Строк дії дозволу продовжує орган, що його видав.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5 (Заява на продовження строку дії дозволу), наведеним у Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема, не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки чи допущено виникнення аварій або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

 

Від редакції: Нагадаємо, що висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва – документ, який складається експертною організацією за результатами проведення експертизи  за формою, розробленою Держпраці і затвердженою в установленому порядку. Він має містити інформацію про відповідність (невідповідність) об’єкта експертизи вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки і на підставі якого приймається рішення щодо видачі дозволу. Про це докладніше читайте тут.

І ще, не завжди продавцям пального слід отримувати дозвіл від Держпраці. Наприклад, дизельне паливо, бензин, не належать до небезпечних речовин 1-го і 2-го класів небезпеки та зберігаються в ємностях при атмосферному тиску меншому 0,05 МПа. Тому одержувати дозвіл на експлуатацію таких ємностей не потрібно. Про це ми зазначали тут.

Після отримання дозволу Держпраці слід звертатися до ДФС. Наразі заяви на отримання ліцензії на пальне вже впроваджено в Єдиному вікні подання податкової звітності. Про це ми писали тут. До того ж вже можна дізнатися, чи включили Вас до реєстру отриманих ліцензій, на сайті ДФС. Про це читайте тут. І ще з рахунками для сплати можна ознайомитися тут >>>

***

Читайте також:

Джерело
Держпраці у Тернопільській області
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Дозвіл , Ліцензія , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі