• Посилання скопійовано

Строк дії дозволів закінчився під час карантину: яка його доля?

Документи дозвільного характеру, строк дії яких закінчується у період карантину, вважаються такими, дію яких продовжено на період карантину і протягом 3 місяців з дня його закінчення

Строк дії дозволів закінчився під час карантину: яка його доля?

Документи дозвільного характеру, строк дії яких закінчується у період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважаються такими, дію яких продовжено на період карантину і протягом 3 місяців з дня його закінчення. Зазначає Державна регуляторна служба.

ДРС звертає увагу суб’єктів господарювання та дозвільних органів, що Законом про підтримку на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, який набрав чинності 10 грудня минулого року, внесені зміни до Закону про дозвільну систему.

Зміни стосуються документів дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, встановленими законом, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважаються такими, дію яких продовжено на період карантину та обмежувальних заходів.

Таким чином дозволи, строк дії яких закінчився під час карантину, вважаються чинними впродовж ще трьох місяців з дня його закінчення.

Також варто зазначити, що на сьогодні ліцензії та документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на території проведення антитерористичної операції, продовжують свою дію до моменту юридичного закінчення АТО.

Крім того, дозволи та ліцензії, видані суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, строк дії яких закінчився, продовжують діяти на період її проведення

Законом визначено, що датою завершення АТО є набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції. На даний час відповідний Указ Президента України відсутній.

Нагадаємо, що органи місцевого самоврядування не мають підстав вимагати від суб’єктів господарювання отримувати дозвіл на провадження торговельної діяльності за межами торговельних приміщень та ринків, у тому числі дозволів на розміщення об’єктів виїзної, виносної та сезонної торгівлі.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»