• Посилання скопійовано

З 1 квітня виробники спирту та біоетанолу надають до ДПС розрахунок максимальної продуктивності обладнання

Виробники спирту та біоетанолу подають розрахунок, але залежно від дати отримання ліцензії: з 1 квітня 2025 р. – до початку діяльності та протягом 30 днів після зміни максимальної продуктивності обладнання, до 1 квітня 2025 р. – протягом травня 2025 року

З 1 квітня виробники спирту та біоетанолу надають до ДПС розрахунок максимальної продуктивності обладнання

ДПСУ зазначає, що З 1 квітня 2025 року введено в дію Закон № 4014, відповідно до якого виробники спирту та біоетанолу зобов’язані надавати до ДПС як органу ліцензування розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (далі – Розрахунок).

На яких виробників спирту та біоетанолу поширюється вимога надання Розрахунку та в які терміни?

Розрахунок подається усіма виробниками спирту та біоетанолу у такі терміни, якщо ліцензії отримані:

  • починаючи з 1 квітня 2025 року (з дня введення в дію Закону № 4014) – до початку провадження своєї діяльності та протягом 30 календарних днів з дня внесення  зміни максимальної продуктивності такого обладнання;
  • до 1 квітня 2025 року (до введення в дію Закону № 4014) – протягом одного календарного місяця, наступного за місяцем введення в дію Закону №4014 – протягом травня 2025 року.

 

Хто здійснює Розрахунок та у якому порядку?

Для проведення визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу Кабінетом Міністрів України:

визначено державну наукову установу «Український науково-дослідний  інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів», яка уповноважена  проводити розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №108-р);

затверджено Порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2025 №350).

 

Яка відповідальність за неподання Розрахунку?

Ненадання/несвоєчасне надання розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання, є підставою для припинення дії ліцензії. При цьому подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження таких видів діяльності суб’єкт господарювання має право не раніше ніж через 365 днів з дати прийняття  рішення  про припинення дії ліцензії.

 

Податкова звітність, які строки подання?

Починаючи зі звітного періоду травень 2025 року виробники спирту етилового та біоетанолу мають визначати податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання (далі – ГПЗ) з акцизного податку, який розраховується виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.

Вимоги щодо визначення ГПЗ з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.

 

Довідково:

***

Читайте також: Затверджено Порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту та біоетанолу

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»