Мінфін відповів на запит щодо використання факсимільного відтворення підпису.
Міністерство нагадує, що угода визнається укладеною в письмовій формі, якщо вона підписана її стороною (сторонами). При цьому угода, що вчиняється юрособою, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.
Використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-числового підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, в якому мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.
Відповідно до Закону про бухоблік, одним з обов’язкових реквізитів первинних документів є особистий підпис чи інші дані, що дають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Пунктом 2.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (наказ Мінфіну від 24.05.95 р. №88) визначено, що використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається в порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства.