Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
В чому суть?
Основою змін до Бюджетного кодексу стала модель середньострокового бюджетного планування, ключовим елементом якої є трирічна бюджетна декларація як інструмент поєднання стратегічних пріоритетів держави з можливостями бюджету.
Бюджетна декларація міститиме, зокрема, стелі видатків для головних розпорядників, в межах яких вони мають планувати свою діяльність.
З метою посилення достовірності бюджету у середньостроковій перспективі запроваджується система управління фіскальними ризиками.
Подальший розвиток програмно-цільового методу буде спрямований на підвищення ефективності та якості надання державних послуг, а також посилення відповідальність головних розпорядників за результати діяльності.
Зокрема, передбачається запровадити звітування головними розпорядниками у Верховній Раді під час розгляду Бюджетної декларації про цілі і результати їх діяльності за звітний період та на середньостроковий період.
Що це дасть?
Запровадження на законодавчому рівні середньострокового бюджетного планування:
- створить фінансові рамки для стратегічних ініціатив, що справлятиме суттєвий вплив на посилення дисципліни учасників бюджетного процесу, змусить їх чітко визначати пріоритети при реалізації реформ в межах фінансових можливостей бюджету;
- забезпечить передбачуваність бюджетної політики, що сприятиме відновленню довіри громадян до держави і дасть змогу представникам бізнесу ефективно планувати свою діяльність.
Водночас, управління фіскальними ризиками дозволить мінімізувати їх негативний вплив на бюджет.
А нові підходи у застосуванні програмно-цільового методу дадуть можливість громадянам контролювати діяльність розпорядників бюджетних коштів
Додатково: