• Посилання скопійовано

Україна має 120 днів для посилення захисту прав інтелектуальної власності

США вирішили частково призупинити преференції для України у рамках Генералізованої системи преференцій США (GSP) з відтермінуванням рішення на 120 днів

Україна має 120 днів для посилення захисту прав інтелектуальної власності

22 грудня Офіс торговельного представника США оприлюднив заяву Президента Дональда Трампа щодо доступу країн, що розвиваються, до Генералізованої системи преференцій США (GSP), - повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку і торгівлі України.

Адміністрація Президента США ухвалила рішення про часткове призупинення преференцій у рамках GSP для України з відтермінуванням рішення на 120 днів. Офіс торговельного представника США повідомив, що відтермінування є результатом позитивних дій Уряду України у напрямку виправлення ситуації з непрозорою системою виплати роялті правовласникам.

Як відомо, однією з основних претензій США до України у рамках «Спеціальної доповіді 301» довгий час є непрозора діяльність організацій колективного управління майновими правами у сфері авторського і суміжних прав. У рамках реформи системи захисту інтелектуальної власності 20 грудня 2017 року Уряд України ухвалив законопроект "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і (або) суміжних прав".

Концепція реформи системи захисту інтелектуальної власності також передбачає ухвалення Парламентом законопроектів про географічні зазначення  (№6023), про торгівельні марки та промислові зразки (захист від так званого "патентного троллінгу", №5699) та про напівпровідники (№5694).

Коментуючи ситуацію, заступник Міністра економрозвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук зазначив: «Ми маємо всі підстави вважати, що ухвалення законопроектів Парламентом зніме велику кількість зауважень Офісу Торговельного представника США в контексті «Спеціальної доповіді 301» та Генералізованої системи преференцій США».

 

Довідково

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання пільгового безмитного режиму ввезення на територію США до 5000 видів товарів із визначених американським урядом країн – бенефіціарів GSP (120 країни і території, в тому числі Україна). Преференції програми GSP відновлено з 29 липня 2015 року, що дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3 500 видів товарів з України.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках GSP, включає широкий асортимент промислових товарів, різні види хімічних речовин та мінералів, окремі будівельні матеріали, феросплави, частини до двигунів, деякі види сільськогосподарської і рибної продукції та ін.

За оцінками експертів в рамках GSP Україна протягом 2012 – 2016 років щорічно експортувала до США товарів на суму від 26 до 70 млн дол США, у тому числі титан, пігменти та заготовки на основі діоксину титану, сировину для кондитерських виробів, окремі види нафтопродуктів, карбід бору, феромарганець, алюміній, вироби з дерева, вентилятори, бурильні інструменти та обладнання, також окремі види оптики тощо.

***

Читайте також: Мінекономрозвитку спостерігатиме за туристами за допомогою мобільних операторів

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»