На сайті Уряду з'явилися постанови КМУ, якими внесено зміни до:
- Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (постанова КМУ від 30.01.2019 р. №123);
- Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (постанова КМУ від 30.01.2019 р. №126).
Що зміниться?
Постановою №123 передбачено надання часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам за придбання у вітчизняних виробників спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси у розмірі 25% від їх вартості (без урахування ПДВ), починаючи з 1 січня 2019 року.
Крім того, нею передбачено виплату у поточному році часткової компенсацію вартості техніки та обладнання сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали їх та вчасно подали державному банкові відповідні документи у 2018 році, але з незалежних причин не отримали таку компенсацію.
Постановою №126, зокрема, доповнено перелік видів бюджетної підтримки фермерських господарств такими напрямами:
- додаткова фінансова підтримка фермерських господарств із статусом сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств (крім новостворених).
Фермерським господарствам (крім новостворених), надаватиметься бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 12000 гривень з розрахунку на одного члена фермерського господарства, який є членом фермерського господарства на момент подання заявки для отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар).
Крім того, збільшено максимальний розмір компенсації вартості насіння для господарства з 60 тис грн до 80% вартості насіння без урахування сум ПДВ, але не більше 80 000 гривень на одне господарство.