• Посилання скопійовано

Програма діяльності Уряду 2.0: з'явився текст постанови

З'явився текст доопрацьованої Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Документ налічує аж 85 сторінок (у попередній версії лише 10) і саме його подадуть на розгляд ВРУ

Програма діяльності Уряду 2.0: з'явився текст постанови

Кабмін постановою від 12.06.2020 р. №471 затвердив нову (доопрацьовану) Програму діяльності Кабінету Міністрів України.

Ознайомитися з нею можна за посиланням>>

«Підготовлений проект Програми діяльності Уряду опрацьований спільно з комітетами Верховної Ради. За базу взяті передвиборчі програми Президента України Володимира Зеленського та партії «Слуга народу»,  Укази Президента, напрацювання Кабінету Міністрів, спільні напрацювання комітетів Верховної Ради. Документ структурований та враховує усі вектори розвитку країни»,зазначив Прем’єр-міністр Д. Шмигаль.

Цей документ - це реакція Уряду на ряд проблем, які постали перед Україною, а також порядок денний діяльності на середньо- та довгостроковий період для забезпечення економічного розвитку. Загалом він передбачає подальшу євроінтеграцію, політику щодо окупованих територій, підтримку вітчизняного виробника та створення умов для бізнесу.

Короткострокові пріоритети діяльності Уряду - вирішення завдань у зв'язку з пандемією COVID-19 та економічною ситуацією. А саме:

  • організація протиепідемічних заходів: підготовка медзакладів до роботи в особливих умовах, посилення контролю за дотриманням та реалізацією карантинних заходів, забезпечення безперервної роботи об'єктів критично важливої інфраструктури та продовольчої безпеки, створення умов для вітчизняного виробництва лікарських засобів, медобладнання та інших критично важливих товарів, забезпечення кризової комунікації з населенням щодо дотримання карантину та подолання епідемії;

  • здійснення економічних заходів підтримки: перегляд Держбюджету-2020, розроблення та реалізація Держпрограми стимулювання економіки на 2020-2020 рр., кредитна підтримка малому та середньому бізнесу, застосування механізму публічних закупівель для підтримки вітчизняного товаровиробника, застосування фіскальних та інших інструментів для зменшення навантаження на бізнес, залучення до активного економічного життя країни громадян, які повернулися з-за кордону;

  • здійснення соціальних заходів підтримки: забезпечення щорічної індексацій пенсій, максимальне спрощення надання допомоги з безробіття на період карантину; підвищення оплати праці медпрацівникам, задіяним у боротьбі з COVID-19; організація дистанційного навчання; підготовка до навчального року 2020-2021.

Довгострокові пріоритети діяльності Уряду прописані окремо для кожного міністерства. Наприклад, для Мінфіну  - це прозорі публічні фінанси, ефективна податкова система (зокрема, запровадження нульової декларацї доходів), реформування митниці, розвиток фінансового сектору. 

У програмі також задекларовано продовження Україною шляху євроінтеграції за допомогою посилення курсу співпраці в рамках «Східного партнерства» та забезпечення відповідності України критеріям членства в ЄС, оновлення положень Угоди про асоціацію, впровадження визначених технічних та адміністративних стандартів НАТО.

Програма передбачає, що Уряд продовжить цифровізацію державних послуг. Зокрема, заплановано запровадження мінімум 200 державних послуг, доступних онлайн. Також Програма містить низку заходів, направлених на реінтеграцію тимчасово окупованих територій.

Фінансово-економічний блок Програми передбачає продовження заходів щодо підтримки національного виробника та розробки й запровадження стимулів для розвитку бізнесу в Україні.

Зокрема, профільні міністерства мають працювати за наступними напрямками:

  • збільшення кількості зайнятих осіб у малому та середньому підприємництві,
  • середньорічне зростання фізичних обсягів експорту щонайменше на 5%,
  • збільшення питомої ваги експорту товарів до ЄС в загальному обсязі експорту товарів,
  • здійснення переходу від експортно-сировинної спрямованості до технологічної,
  • проведення прозорої приватизації державних підприємств,
  • збільшення кількості зареєстрованих фермерських господарств, у тому числі сімейних фермерських господарств, за рахунок залучення фінансових ресурсів у здійснення їх господарської діяльності,
  • 10% валового внутрішнього продукту України формуватиме ІТ-галузь,
  • забезпечення фінансування сектору безпеки і оборони на рівні не менше 5% запланованого обсягу ВВП,
  • оптимізація структури та чисельності податкових органів, та за іншими напрямками.

Соціальний блок Програми Уряду, своєю чергою, концентрує увагу на наступних найважливіших завданнях

  • щорічний перерахунок пенсій 11 млн пенсіонерів,
  • спрощення порядку призначення субсидій,
  • зростання кількості реабілітаційних установ, які надають послуги за принципом «гроші ходять за людиною», на 10%,
  • підвищення розміру допомоги понад 32 тис. опікунам (піклувальникам) на 43 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.    

«Внаслідок реалізації всіх ініціатив Уряду ми плануємо покращити добробут українців. Соціальні стандарти життя людей зростуть, незалежно від місця проживання та соціального статусу. Це головна мета нашої роботи на посадах в Уряді»,прокоментував зміст Програми Денис Шмигаль.

***

Читайте також: Які покращення податкової системи закладено у програму Уряду 2.0?

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»