Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Індекс інфляції за липень – 99,4%

За даними Держстату, споживчі ціни в липні 2020 р. порівняно із червнем 2020 р. знизилися на 0,6%, з початку року зросли на 1,4%

Згідно з повідомленням Держстату від 10.08.2020 р., споживчі ціни в липні 2020 р. порівняно із червнем 2020 р. знизилися на 0,6%, з початку року зросли на 1,4%.

Базова інфляція в липні 2020р. порівняно із червнем 2020 р. становила - 0,1%, з початку року – 1,4%.

На споживчому ринку в липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,4%. Найбільше (на 15,1% та 15,0%) подешевшали яйця та овочі. На 1,1–0,4% знизилися ціни на свинину, цукор, рис, сметану, молоко, сало. Водночас на 2,1–0,3% подорожчали м’ясо птиці, фрукти, безалкогольні напої, хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,0%. 

Одяг і взуття подешевшали на 4,8%, у т.ч.  взуття – на 5,6%,  одяг – на 4,2%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,2% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 7,5%. 

Ціни на транспорт зросли на 1,2% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 3,4%, проїзду у залізничному пасажирському транспорті – на 2,4%, автомобілів – на 1,8%. 

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств). 

Методологія розрахунку

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Заробітна плата , Індексація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі