Європейська Бізнес Асоціація розповідає, що 25 листопада Кабмін зробив крок на підтримку вітчизняної промисловості під час війни.
Так змінами до плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки підприємствам:
- надано можливість переносити строки виконання заявлених екологічних проектів зі строком реалізації з плановим строком реалізації до 2022 року на строк до 2023 року;
- продовжено до 31 грудня 2023 року дію поточних технологічних нормативів для коксохімічного та агломераційного виробництва, виробництва скла, включаючи скловолокно.
Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Мінекономіки із відповідним проханням декілька разів протягом цього року. Так, досягнення зазначених нормативів та виконання екологічних заходів переважно пов’язані із довгостроковими капітальними інвестиціями, залучення яких, в умовах воєнного стану, є доволі складним як з точки зору власних фінансових можливостей підприємств, так і з точки зору доступу до відповідного фінансування.
Більше того, реалізація деяких проєктів, зокрема у частині виведення з експлуатації одного обладнання з метою заміни його на більш інноваційне, під час дії воєнного стану може не відповідати потребам підприємства. Це пояснюється різким зменшенням попиту на продукцію компаній на внутрішньому ринку, скороченням можливостей для експорту продукції, а також критичними руйнуваннями енергетичної інфраструктури внаслідок російської збройної агресії проти України, у зв’язку із чим підприємства вимушені зменшувати об’єми випуску продукції та споживати менше енергоносіїв задля забезпечення стабільності енергетичної системи країни.