• Посилання скопійовано

Президент підтримав зміни процедури банкрутства

За підписаним Президентом законом позовні заяви щодо банкрутства буде можливо розглядати у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін. Також Закон спрощує і роботу арбітражним керуючим

Президент підтримав зміни процедури банкрутства

На сьогодні в Україні триває реформа системи банкрутства, без проведення якої неможливе досягнення більш суттєвих результатів у покращенні інвестиційної привабливості вітчизняного ринку та забезпеченні легкості ведення бізнесу в Україні.

З метою реалізації цієї реформи і забезпечення правової визначеності та ефективного застосування законодавства з питань банкрутства Міністерством юстиції України було розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», реєстр. №4409. 23 березня його було підтримано в ВРУ. А 11 квітня Закон №2971-IX від 20.03.2023 р. було підписано Президентом.

Відтепер позовні заяви щодо банкрутства буде можливо розглядати у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін. Також законопроєкт спрощує і роботу арбітражним керуючим. Він передбачає створення автоматизованої інформаційної системи «Банкрутство та неплатоспроможність», що об'єднає необхідні реєстри та бази даних, до складу якої входитиме Електронний кабінет арбітражного керуючого.

«9 днів. Саме стільки часу минуло від моменту реєстрації до моменту прийняття ВРУ однієї нашої законодавчої ініціативи навесні минулого року. 850 днів. Саме стільки часу минуло з моменту реєстрації до вчорашнього моменту прийняття ВРУ нашої ініціативи у сфері відновлення платоспроможності та банкрутства», – прокоментувала ухвалені зміни заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Вона подякувала голові профільного підкомітету ВР Олексію Мовчану «за наполегливість та за те, що був partner in crime в цьому нелегкому процесі» та побажала  ще трішечки терпіння. Адже попереду – прийняття законопроєкту про «військові банкрутства» і впровадження Директиви ЄС 2019/1023 до вересня поточного року.

«Коли буде тяжко чи щось здаватиметься непідйомним, просто пригадайте про те, що результату інколи можна чекати й 850 днів», – наголосила заступниця Міністра юстиції.

Нагадаємо, законопроєкт № 4409 було прийнято за основу ще у червні 2021 року. Під час підготовки законопроєкту до другого читання було подано 248 поправок, із яких 112 було запропоновано врахувати.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»