• Посилання скопійовано

ТПП закликає Уряд дозволити ФОПам перетинати держкордон для участі у міжнародних заходах

Комітет підприємців при ТПП України звернувся до Уряду щодо необхідності нормативного врегулювання питання перетину держкордону підприємцями для досягнення їх господарських цілей під час війни

ТПП закликає Уряд дозволити ФОПам перетинати держкордон для участі у міжнародних заходах

Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України за участі представників бізнес-спільноти, підприємців, експертів на черговому засіданні розглянув звернення представників бізнесу щодо необхідності нормативного врегулювання питання перетину державного кордону підприємцями для досягнення їхніх господарських цілей під час дії правового режиму воєнного стану.

Учасники засідання зазначили, що наразі існує потреба у сприянні відвідування підприємцями міжнародних конференцій, профільних виставок, семінарів, тренінгів, інших офіційних тематичних заходів профільних підприємств за кордоном, які пов’язані з їхньою підприємницькою, професійною діяльністю.

Певні обмеження, які існують для перетину кордону в умовах дії воєнного стану, негативно впливають на ведення бізнесу, перешкоджають розвитку підприємництва в Україні, а фізична світова ізоляція підприємців призводить до зниження економічного потенціалу України.

На сьогодні умови для перетину кордону громадянами України чоловічої статі від 18 років до 60 років визначено у Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою КМУ від 27.01.1995 №57, якими визначено вичерпний перелік осіб, що мають право на перетин державного кордону під час дії воєнного стану на території України.

Однак у переліку відсутня категорія власників та керівників підприємств, що мають намір реалізувати власні господарські потреби шляхом відвідування заходів або іноземних підприємств, які пов’язані з їхньою підприємницькою діяльністю.

Отже, підприємці обмежені у праві сприяти становленню та розвитку власної галузі, що призводить до зменшення експортного потенціалу. Відсутність розвитку, брак нових ідей негативно впливають на розвиток економічного потенціалу України, що має вплив і на здатність протистояти зовнішньому ворогу. 

За результатами обговорення, до Кабінету Міністрів України направлені пропозиції із проханням доповнити відповідним пунктом Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені Постановою КМУ від 27.01.1995 №57, а саме: особами, що запрошені до участі у міжнародній конференції, профільній виставці, іншому офіційному заході та мають відповідні підтвердні документи.

Джерело: Торгово-промислова палата України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»