• Посилання скопійовано

Які зміни чекають на бізнес при отриманні дозволів на викиди: відповідь Міндовкілля

Відтепер для отримання дозволу на викиди змість 2-х документів суб’єкти господарювання розроблятимуть лише один. Також скасовано не саму процедуру інвентаризації викидів, а лише оформлення відповідного звіту

Які зміни чекають на бізнес при отриманні дозволів на викиди: відповідь Міндовкілля

Про оновлення в політиці охорони атмосферного повітря говорили під час наради, організованої Міндовкілля із представниками бізнесу та обласних військових адміністрацій. У форматі "запитання-відповідь" учасники проаналізували всі зміни, які чекають на сферу вже цього місяця.   

Так, ще у липні минулого року було внесено зміни до Закону "Про охорону атмосферного повітря". Для їх виконання прийнято:

  • Порядок отримання дозволу на викиди; 
  • Порядок подання та розміщення звіту про дотримання умов дозволу на викиди;
  • Порядок запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю викидів; 
  • форми протоколу публічного обговорення; 
  • оновлену Інструкцію про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. 

Зазначена Інструкція набере чинності найближчими днями – з моменту її офіційного опублікування. 

Тож серед ключових нововведень:

  • відтепер для отримання дозволу на викиди змість 2-х документів суб’єкти господарювання розроблятимуть лише один. Адже новими правилами виключено необхідність готувати звіт про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин. Така інформація міститиметься лише в  обґрунтуванні обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  • звертаємо увагу, що скасовано не саму процедуру інвентаризації викидів, а лише оформлення відповідного звіту;
  • якщо ж підприємства розробили документи та опублікували повідомлення про намір отримати дозвіл до набрання чинності нововведень, щоб заощадити час та ресурси, Міндовкілля рекомендуватиме обласним військовим адміністраціям завершити розгляд документів за старою процедурою;
  • крім того, з 1 жовтня набрали чинності зміни до Закону України "Про охорону атмосферного повітря", які були внесені Законом "Про систему громадського здоров’я". Це у жодному разі  не зупиняє процес видачі дозволів на викиди. Суб’єкти господарювання, як і раніше, подаватимуть дозвільному органу документи, а дозвільний орган розглядатиме їх, але вже без додаткового погодження Держпродспоживслужби;
  • наразі Міністерство розробляє ІТ-рішення, яке дозволить перевести процедуру отримання дозволу на викиди у цифровий формат.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»