• Посилання скопійовано

Яких помилок припускаються митні брокери при оформленні документів для отримання авторизації?

ДМС навела поширені помилки при оформленні документів для отримання авторизації на провадження митної брокерської діяльності. Докладніше про це – у новині далі

Яких помилок припускаються митні брокери при оформленні документів для отримання авторизації?

ДМСУ нагадує, що для успішного отримання авторизації на провадження митної брокерської діяльності важливо правильно заповнити анкету самооцінки. Зверніть увагу на кілька поширених помилок, які слід врахувати при підготовці документів.

Під час опрацювання анкет самооцінки часто фіксується, що підприємства не заповнюють пункт 1.1.7 або надають у ньому неповну інформацію. У цьому пункті необхідно описати всю внутрішню організаційну структуру підприємства, а також обов’язково зазначати опис функціональних обов’язків тих підрозділів, що залучені у міжнародному ланцюзі постачання товарів.

Ще одна поширена помилка стосується пункту 2.1.3 анкети. Відповідно до Митного кодексу, підприємство має підтвердити, що до нього не застосовано санкцій згідно із Законом України «Про санкції» та що воно вжило заходів для недопущення операцій із товарами або контрагентами, які перебувають під санкціями.

У цій частині анкети підприємство повинно надати відповідь на контрольне запитання: чи враховує підприємство під час здійснення операцій з товарами, які є чи будуть частиною в міжнародному ланцюзі постачання, санкції, запроваджені відповідно до Закону України «Про санкції»? Також слід описати, які саме процедури запроваджено на підприємстві для відстеження актуальних санкцій, і вказати назву, номер і дату внутрішнього документа, яким ці процедури визначено.

Водночас відповідь підприємства «ні» на контрольне запитання 2.1.3 не підтверджуватиме відповідність умові критерію.

Окремо звертаємо увагу на порядок подання документів. Якщо подання заяви, анкети самооцінки та всіх необхідних документів відбувається в електронному вигляді, то воно має бути здійснене з використанням єдиного державного інформаційного вебпорталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Джерело: Державна митна служба України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»