• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Особливості взяття митними органами на облік підприємців, які здійснюють операції з товарами

Вилучено з «Моїх новин»

Наказ Мінфіну від 30.05.2012 р. №634 «Про встановлення порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами»

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Мінфін Наказом від 30.05.2012 р. №634 затвердив Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, та Порядок заповнення граф картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами.
Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, визначає процедуру взяття митними органами на облік осіб (за винятком фізосіб, які не є підприємцями), які здійснюють операції з товарами, а також вимоги до оформлення, використання, зберігання, анулювання картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами.
Митні органи здійснюють взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами. Облік здійснюється одноразово за зверненням таких осіб, у т.ч. засобами електронного зв'язку, до відповідних митних органів або при першому здійсненні такими особами операцій з товарами, контроль за якими покладено на митні органи.
Облік особи, яка здійснює операції з товарами, проводиться митним органом, як правило, за місцезнаходженням особи згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб ? підприємців за її зверненням (або зверненням уповноваженої нею особи), у т.ч. засобами електронного зв'язку.
Для взяття на облік для отримання облікового номера особа, яка здійснює операції з товарами, заповнює картку обліку особи, яка здійснює операції з товарами.
Особа, яка здійснює операції з товарами (уповноважена нею особа), для взяття на облік подає документи, як визначено п. 6 Порядку.
У разі відмови в оформленні картки обліку відмова, один примірник опису та копії всіх поданих документів залишаються у справах митного органу та зберігаються в окремій справі ? «Відмови у поставленні на облік» три роки або до моменту взяття особи, що здійснює операції з товарами, на облік у митних органах.
У разі звернення особи, яка здійснює операції з товарами, засобами електронного зв'язку до відповідних митних органів для взяття її на облік, вона надсилає засобами електронного зв'язку заповнену картку обліку разом зі сканованими електронними копіями зазначених вище документів (у pdf-форматі) на електронну адресу, зазначену на офіційному веб-сайті Держмитслужби. На заповнену картку обліку та електронні копії документів накладається електронний цифровий підпис особи, яка здійснює операції з товарами.
Крім того, Наказом №634 встановлено, що облікові картки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, оформлені до набрання чинності цим наказом, вважаються дійсними до 01.12.2012 р. При цьому одночасно з цим суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право звернутися до митного органу для взяття їх на облік шляхом подання картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами, за формою, затвердженою цим наказом. Після закінчення цього строку зазначені суб'єкти беруться на облік митним органом при першому здійсненні такими особами операцій з товарами, контроль за якими відповідно до Митного кодексу та інших актів законодавства покладено на митні органи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»